MŚ piłkarzy ręcznych. Hiszpania ograła Niemców. Dobry mecz "kieleckich" Hiszpanów. Igor Karacić wrócił do gry

Mecz Hiszpania - Niemcy, na zdjęciu hiszpański rozgrywający Łomża Vive Kielce, Alex Dujszebajew. ihf.info/Egypt 2021
Węgrzy wygrali z Brazylią, a Hiszpania z Niemcami w czwartkowych meczach grupy I rundy głównej rozgrywanych w Egipcie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Trzecie miejsce w tej grupie zajmuje reprezentacja Polski, która w czwartek pokonała Urugwaj 30:16. Swój pierwszy mecz na mundialu rozegrał chorwacki zawodnik Łomża Vive Kielce, Igor Karacić.

W najciekawszym meczu grupy I, w której występuje również Polska, zmierzyły się Hiszpania i Niemcy. W spotkaniu tym zagrało aż czterech zawodników Łomża Vive Kielce - Hiszpanie Angel Fernandez, Daniel Dujszebajew i Alex Dujszebajew oraz Niemiec Andreas Wolff.

ZOBACZ>>> To nie był najlepszy mecz, ale Polska pokonała Urugwaj różnicą 14 bramek (zdjęcia)

Na początku meczu Wolff odbił kilka rzutów, ale potem przestał zderzać się z piłką i w 28 minucie został zmieniony przez Johannesa Bittera. Bramkarz kieleckiego klubu zanotował 22-procentową skuteczność. Lepiej spisywali się jego hiszpańscy klubowi koledzy - Fernandez zdobył w całym spotkaniu 6 bramek, Alex Dujszebajew 5, a Daniel - 3. W dużej mierze dzięki grze zawodników mistrza Polski oraz bardzo dobrej postawie bramkarza Rodrigo Corralesa Hiszpanie prowadzili do przerwy 16:13.

Na początku drugiej połowy z dobrymi interwencjami włączył się Bitter i Niemcy zaczęli odrabiać straty, a w 44 minucie prowadzili 25:22. W tym momencie jednak koncertowo w hiszpańskiej bramce zaczął bronić Gonzalo Perez de Vargas i końcówka spotkania należała zdecydowanie do drużyny z Półwyspu Iberyjskiego, która ostatecznie wygrała 32:28. Dla Niemców, którzy mają w tej chwili tylko dwa punkty, oznacza to już minimalne szanse na awans do ćwierćfinału (z grupy wychodzą dwa zespoły).

W grupie II odbył się między innymi mecz Chorwacja - Bahrajn. W chorwackim zespole zadebiutował rozgrywający Łomża Vive Kielce, Igor Karacić. Grał przez 23 minuty, nie zdobył bramki, miał dwie asysty. "Kara" przez półtora miesiąca leczył zapalenie kości łonowej, nie trenował normalnie, do zajęć wrócił zaledwie kilka dni temu. Trener reprezentacji Chorwacji, Lino Cervar, zdecydował się wstawić go do składu, ponieważ kontuzji mięśnia przywodziciela doznał inny playmaker, były zawodnik klubu z Kielc, Luka Cindrić.

6. Bahrajn3059-86

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: