MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy w konkursie Cuda Polski National Geographic. Zobaczcie jak się prezentuje

Michał Kolera
Michał Kolera
Wideo
od 7 lat
Do środy, 5 czerwca trwa głosowanie w konkursie "Cuda Polski", organizowanym przez redakcję National Geographic. Z województwa świętokrzyskiego zostały wytypowane trzy miejsca. Jednym z nich jest Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.

Czytelnicy magazynu National Geographic Traveler i national-geographic.pl mają możliwość oddania swoich głosów na miejsca, obiekty, obszary, nominowane w plebiscycie „Cuda Polski 2024”. Głosy można oddawać na 48 lokalizacji w całej Polsce. Zobaczyć je można w linku poniżej:

Cuda Polski redakcji National Geographic

Głosowanie umożliwia oddanie po jednym głosie dziennie na wybrany obiekt, miejsce, obszar w każdym z 16 województw. Odbywa się za pomocą przycisku "Głosuj" zamieszczonego pod nominowanym miejscem, obiektem, obszarem. Każdy uczestnik w ciągu jednego dnia może oddać swój głos maksymalnie jeden raz na jedno, miejsce, obiekt, obszar w każdym województwie.

Z naszego regionu w konkursie rywalizują trzy atrakcje ze Świętokrzyskiego.

Dziś szerzej prezentujemy Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.

- Wiślica jest najbogatszym zespołem zabytkowym na Ponidziu i jednocześnie kolebką polskiej państwowości. Od czerwca 2022 roku, po 4 latach prac modernizacyjnych Muzeum Archeologiczne jest dostępne do zwiedzania, a na turystów czeka unikatowy podziemny szlak łączący najcenniejsze wiślickie skarby. W poznaniu historii Wiślicy pomagają m.in: cyfrowe rekonstrukcje 3D, laserowe hologramy i aplikacja VR - tak swoją nominację uzasadnia redakcja "National Geographic".

Do głosowania zachęca Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy.

- Ci, którzy już odwiedzili nasze muzeum, lub osoby, które mają to dopiero w planach - wszystkich proszę o głos. To perełka nie tylko świętokrzyskiego, ale także Polski. Świadczą o tym opinie nie tylko naszych rodaków, ale też turystów z zagranicy. W muzeum można dowiedzieć się, jak wyglądała nasza historia. To nie tylko cenne artefakty, ale też najnowsze cyfrowe rozwiązania. Przy okazji można też zwiedzić inne nasze zabytki - mówi Jarosław Jaworski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie