Na ulicy Żelaznej w Kielcach może będzie przystanek...

  Na ulicy Żelaznej w Kielcach może będzie przystanek autobusowy. Mieszkańcy proszą o niego od lat

  Agata Kowalczyk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na ulicy Żelaznej, w pobliżu Sienkiewicza może powstać przystanek autobusowy.

  Na ulicy Żelaznej, w pobliżu Sienkiewicza może powstać przystanek autobusowy. ©Aleksander Piekarski

  Wraca sprawa urządzenia przystanku autobusowego przy ulicy Żelaznej w pobliżu deptaka w Kielcach. Nowa władza jest przychylna temu rozwiązaniu.
  Na ulicy Żelaznej, w pobliżu Sienkiewicza może powstać przystanek autobusowy.

  Na ulicy Żelaznej, w pobliżu Sienkiewicza może powstać przystanek autobusowy. ©Aleksander Piekarski

  Interpelację w sprawie po raz kolejny złożyła radna Marianna Gniatkowska – Noworycka (Prawo i Sprawiedliwość). – Chodzi mi przede wszystkim o pacjentów Powiatowego Centrum Usług Medycznych mówi. – Najbliższe przystanki znajdują się na ulicy Żytniej, Czarnowskiej i Paderewskiego. Pacjenci, którzy przyjeżdżają autobusem mają do pokonania 800-900 metrów, to dużo dla ludzi starszych, często niepełnosprawnych. Można też wysiąść na przystanku przy dworcu kolejowym, ale wówczas trzeba zejść po schodach do tunelu i wyjść po nich. Ta trasa jest krótsza, ale nie jest dla osób, które mają problem z chodzeniem.

  Przystanek na ulicy Żelaznej jest potrzebny nie tylko pacjentom przychodni, ale osobom przyjeżdżającym do Kielc pociągiem oraz pracującym w tej części miasta. –Jeśli powstanie on w pobliżu ulicy Sienkiewicza to wiele osób może zrezygnować z dojazdu do pracy samochodem na rzecz autobusu- dodaje radna.

  Radna proponuje, aby autobusy zatrzymywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 6-17. – Wystarczy, aby był to przystanek na żądanie. W Kielcach kiedyś funkcjonowała taka forma, ale nie wiadomo, czemu z niej rezygnowano. W innych miastach przystanki na żądanie dobrze się mają - mówi.

  Pełnomocnik prezydenta Kielc, Danuta Papaj, przyznaje, że jest przychylna temu rozwiązaniu. – Rozważamy różne lokalizacje przystanku na ulicy Żelaznej, ale najlepsza wydaje się w pobliżu deptaka. Praktycznie autobus wjeżdżałby nieco w ulicę Sienkiewicza- mówi pełnomocnik.

  Tłumaczy, że wyznaczenie przystanku wymaga zmiany organizacji ruchu na okolicznych ulicach ze względów bezpieczeństwo. Chodzi o jednokierunkowe ulice Wspólną i Złotą. – Ruch na nich trzeba odwrócić, to znaczy na Wspólną wjazd byłby od Żelaznej a na Złotą od Paderewskiego - zapowiada. – Czekamy na opinie policji i Wydziału Zarządzania Ruchem i Mobilnością.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Zobacz także:Flesz. Matematyka do poprawki, czy nie będzie już obowiązkowa na maturze? NIK alarmuje, że poziom fatalny

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone