Nad zalewem Antoniów walczyli siatkarze i siatkarki. Zobacz zdjęcia

Miłosz Skiba
Turniej siatkówki plażowej - mixty o puchar burmistrza miasta i gminy Radoszyce odbył się nad zalewem Antoniów w gminie Radoszyce. Najlepsi okazali się Agnieszka Macugowska i Damian Michalski.

Turniej siatkówki plażowej nad zalewem Antoniów

Turniej siatkówki plażowej par mieszanych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce odbył się w niedzielę, 17 lipca. Zawody rozegrane zostały na dwóch nowych boiskach, które powstały nad zalewem „Antoniów”.

Do rozgrywek zgłosiło się 12 par siatkarskich, które rywalizowały w systemie brazylijskim – do dwóch przegranych spotkań. Mogliśmy gościć i obserwować mixty, które dotarły do nas między innymi z Bełchatowa, Łodzi, Radomska i Końskich. Nie zabrakło również reprezentantów z gminy Radoszyce. Podczas kilkugodzinnego turnieju rozegrano 22 jednosetowe mecze do 21 punktów. Po zaciętych pojedynkach I miejsce zdobyła para: Agnieszka Macugowska i Damian Michalski, II miejsce zajęli: Oliwia Baran
i Patryk Świercz, III miejsce zdobyli: Julia Ciećlik i Patryk Raczyński, a tuż za podium przegrywając mały finał znalazła się para: Julia Walada i Sylwester Kukulski. Statuetka dla najlepszej zawodniczki trafiła do rąk Oliwii Baran, a najlepszym zawodnikiem wybrany został Damian Michalski.
W ramach projektu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, funkcjonariuszki Powiatowej Komendy Policji w Końskich, st. sierż. Marta Przygodzka i mł. asp. Monika Zamachowska z wykorzystaniem specjalnego miasteczka ruchu drogowego i samochodzików, edukowały najmłodszych jak poruszać się bezpiecznie po drodze, wręczały ulotki i gadżety odblaskowe.
Na zakończenie Michał Pękala Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce wręczył zwycięzcom pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pogoda dopisała, obyło się bez kontuzji, zatem turniej możemy uznać za udany. Już niebawem zapraszamy na kolejny, tym razem drużyn męskich.

Boiska, które powstały nad zalewem Antoniów były współfinansowane z projektu "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Z tego tytułu Miejski Klub Sportowy "Partyzant” Radoszyce, który wystąpił o środki, otrzymał na ten cel 100 000 zł, natomiast 23 476, 20 zł dołożone zostały z budżetu gminy Radoszyce.