Najlepiej gole strzelała Policja Kielce. W Sukowie odbył się ciekawy turniej piłkarski

/imo/
Zwycięzcy turnieju o puchar Piotra Żołądka. Najlepsza okazała się drużyna Policja Kielce. Archiwum prywatne, tygodnik kielecki:
W sobotę 14 września, na obiekcie sportowym Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie odbył się II turniej piłki nożnej o puchar Piotra Żołądka Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

W turnieju uczestniczyło 11 drużyn. Na boisku zaprezentowały się drużyny: Areszt Śledczy Kielce, Sunflex i Daleszyce, Unia Borków, Cech Budowlani, Urząd Marszałkowski Kielce, Nic się nie stało Daleszyce, Smyków, URB Plus Kielce, Kielsport Kielce, Policja Kielce, Syriusz Szczecno .

W meczu o trzecie miejsce drużyna Nic się nie stało Daleszyce pokonało drużynę Kielsport Kielce po rzutach karnych 13:12, ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W meczu finałowym Policja Kielce pokonała drużynę Unii Borków 3:1 i tym samym wywalczyła sobie zwycięstwo w turnieju.

Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Rafał Kita z drużyny Nic się nie stało Daleszyce, za zawodnika turnieju uznano zaś Rafała Skrzypka z Unii Borków. Najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Migas z Policji Kielce, a drużyna ze Smykowa została nagrodzona na walkę Fair Play.