Napiszą listy w obronie „więźniów sumienia”. Uczniowie...

  Napiszą listy w obronie „więźniów sumienia”. Uczniowie kieleckiego gimnazjum zapraszają

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gimnazjum numer 7 w Kielcach serdecznie zaprasza wszystkich w imieniu Amnesty International na odbywający się już po raz czwarty XVII Maraton Pisania Listów. Ta niecodzienna lekcja empatii będzie odbywać się w czwartek, 1 grudnia w godzinach 10-17.
  Napiszą listy w obronie „więźniów sumienia”. Uczniowie kieleckiego gimnazjum zapraszają
  - W tym dniu będziemy pisać listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi czy całych społeczności, wobec których prawa człowieka są łamane - mówi koordynatorka akcji, Agnieszka Wieczorek.

  Wyjaśnia, że w tym roku samorząd uczniowski wybrał trzy osoby, o prawa których wszyscy będą się listownie upominać. Są to: Ilham Tohti, profesor uniwersytecki z Chin, torturowany w więzieniu, skazany na dożywocie za rzekome nawoływanie do nienawiści na tle etnicznym, dziennikarz Mahmoud Abu Zeid z Egiptu, lepiej znany jako Shawkan, aresztowany podczas wykonywania swojej pracy - relacjonował protest społeczeństwa w Kairze.
  - Piszemy także w obronie osób z albinizmem, prześladowanych w wielu regionach świata. Tam wciąż wierzy się, że części ciała takiej osoby mogą być talizmanem i w związku z tym porywa się je i morduje - wyjaśnia Agnieszka Wieczorek.

  Maraton odbędzie się w budynku Gimnazjum numer 7 imienia Stanisława Moniuszki w Kielcach, ulica Marii Krzyżanowskiej 8, osiedle Słoneczne Wzgórze.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018