Nasi strażacy na 4. miejscu w województwie w sportach pożarniczych

Rafał BANASZEK
Drużyna włoszczowskich strażaków zajęła czwarte miejsce w województwie w zawodach pożarniczych. KP PSP Włoszczowa
Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie zajęła 4. miejsce w stojących na bardzo wysokim poziomie XIII Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym w Kielcach.

W zawodach wzięło udział 17 Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, które reprezentowało w sumie 170 strażaków z całego regionu. Były cztery konkurencje: bieg na dystansie 100 metrów z przeszkodami, wspinanie się na trzecie piętro przy użyciu drabiny hakowej, sztafeta 4x100 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe - najbardziej widowiskowa dyscyplina zawodów strażackich.

Właśnie w tej konkurencji nasi strażacy zajęli 2. miejsce, przegrywając ze Skarżyskiem, który ustanowił nowy rekord województwa, zaledwie o 0,8 sekundy! - Poziom tej konkurencji był najwyższy w całej historii mistrzostw - przyznaje Dariusz Gieroń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i chwali występ między innymi starszego kapitana Tomasza Szymańskiego, młodszego aspiranta Radosława Wójcika oraz starszego kapitana Zbigniewa Starzyka, jednego z najstarszych uczestników turnieju.