Nasi tenisiści grali w Szczekocinach

Rafał BANASZEK
Zwycięzcy szczekocińskiego memoriału w tenisie stołowym z organizatorami.
Zwycięzcy szczekocińskiego memoriału w tenisie stołowym z organizatorami. archiwum prywatne
Ponad 40 zawodników w pięciu kategoriach walczyło w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczekocinach podczas I Memoriału Zbigniewa Orlińskiego w Tenisie Stołowym. Sukcesy odnieśli reprezentanci powiatu włoszczowskiego.

W kategorii chłopców do lat 18 Mateusz Szymański z Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Seceminie zajął drugie miejsce. To samo miejsce zdobyła Zuzanna Rydz z Zespołu Placówek Oświatowych numer 2 we Włoszczowie, która starto-wała w kategorii dziewcząt do lat 18.
W kategorii mężczyzn powyżej 18 lat pochodzący z Mo-skorzewa Dariusz Gardyjas - były zawodnik AZS Częstochowa - wywalczył trzecie miejsce. Niepokonana wśród kobiet powyżej "osiemnastki" była pochodząca z Czarncy, a obecnie mieszka-jąca w Częstochowie Barbara Michalska, z domu Krawczyk, no-tabene była I Wicemiss Regionu Jędrzejów - Włoszczowa w Małogoszczu.