Natalia Biskupska zdobyła złoto mistrzostw Polski juniorek w skoku o tyczce. Maja Peryt wywalczyła brązowy medal na 3000 metrów

Dorota Kułaga
Natalia Biskupska skoczyła po złoty medal
Natalia Biskupska skoczyła po złoty medal KKL Kielce/Dawid Kubiec
Natalia Biskupska z KKL Kielce również zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Rzeszowie. Zwyciężyła w konkursie skoku o tyczce.

Cztery złote medale zawodników KKL Kielce w Rzeszowie!

Skokiem na wysokość 3.85 metra Natalia Biskupska zapewniła sobie zwycięstwo w konkursie oraz ustanowiła swój rekord życiowy!

Warto zaznaczyć, że jest to trzeci złoty medal uzyskany na tej imprezie przez podopiecznych trenerki Agnieszki Wrony! Przypomnijmy, że wcześniej Zofia Jastrząb z KKL zdobyła mistrzostwo Polski juniorek młodszych. W sobotę złoty medal wśród juniorów wywalczył Nikodem Pochopień, kolejny podopieczny Agnieszki Wrony.

W sobotę po złoto sięgnęła też Oliwia Bełczew z KKL Kielce. Z czasem 2:55.68 wygrała bieg na 1000 metrów juniorek młodszych. Do tego sukcesu doprowadził ją trener Krzysztof Jóźwik.

W skoku w dal na piątym miejscu, z wynikiem 5.59 m, sklasyfikowana została Gabriela Lipińska z KKL Kielce, która straciła do brązowego medalu zaledwie 4 centymetry.

W ostatnim dniu mistrzostw brązowy medal zdobyła Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice w biegu na 3000 metrów juniorek z czasem 9.59,96. Siódma była Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec - 10.15,79.

W trójskoku juniorek na siódmej pozycji sklasyfikowana została Alicja Borek z KKL - 11,26 m, na ósmym Oliwia Masternak, również z KKL - 10,85 m.

Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl dzięki trzem złotym medalom tyczkarzy oraz Oliwii Bełczew KKL Kielce zajął wspólnie z AML Słupsk drugie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej mistrzostw. Świętokrzyskie w klasyfikacji województw z czterema złotymi i jednym brązowym uplasowało się na siódmej pozycji.