Nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach? Ministerstwo Eduacji Narodowej zapowiada surowe konsekwencje dla belfrów i dyrekcji!

Paulina Baran
Paulina Baran
Niezwykle mocne słowa pod adresem nauczycieli, którzy brali udział w strajkach i co gorsza, mieli namawiać do tego uczniów skierowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Resort potwierdził tym samym nasze doniesienia, że kuratoria oświaty faktycznie dzwoniły do szkół i pytając o frekwencję uczniów i nauczycieli sprawdzały, kto bierze udział w protestach, a kto uczestniczy w lekcjach.

- Nie ustają protesty w walce o prawo kobiet do legalnej aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. W demonstracjach biorą udział także uczniowie szkół średnich, a pracownicy Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty oczekują od placówek oświatowych danych dotyczących frekwencji w danym dniu - tak pisaliśmy w piątek, 30 października.

Uczennica z Ostrowca Świętokrzyskiego poinformowała wtedy naszą redakcję, że to na pewno nie przypadek i że władza w ten sposób sprawdza, kto strajkuje, ale w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty zapewniano nas, że podejmowane działania absolutnie nie mają żadnego związku z protestami kobiet.

Teraz nasze doniesienia oficjalnie potwierdziło jednak biuro prasowe Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wydało mocny komunikat

"Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje.
Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół.
Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem.
Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób"
- napisała Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pisdoloty!

Nie zdążycie!

Juz się pakujcie!

Kcbd RJT!!!

Q
Q

Propozycja do omówienia z uczniami na lekcji wychowawczej

"Amerykański etolog Johna B. Calhoun przeprowadził w latach 1968-1972 doświadczenie które polegało na stworzeniu dla myszy idealnego środowiska do życia. Myszy miały nieograniczony dostęp do pożywienia, wody i materiałów do budowy gniazd, z ich środowiska usunięto wszystkie drapieżniki, a także zapewniono im opiekę medyczną, by uchronić populację przed chorobami zakaźnymi. Do tego środowiska wpuszczono cztery pary myszy.

Eksperyment trwał 1588 dni. W jego przebiegu wyróżniono cztery fazy które były zapoczątkowywane występowaniem wcześniej nie zauważanych zachowań lub narastaniem zachowań które zostały zapoczątkowane w fazie poprzedniej. Okres przystosowywania się – trwał do 104 dnia, kiedy to urodziły się pierwsze myszy nowego pokolenia. Jest to najkrótsza faza eksperymentu. Okres gwałtownego rozwoju – trwał od dnia 105 do dnia 314. Liczebność myszy dubluje się średnio co 55 dni. Osobniki dominujące, których pozycja społeczna jest wyższa, posiadają liczniejsze potomstwo niż słabsze osobniki. Zauważyć można, że myszy chętniej niż w pierwszej fazie przebywają w towarzystwie innych, obcych myszy. Okres stagnacji – trwał od dnia 315 do dnia 559. Na początku tej fazy żyło 620 osobników. Populacja dubluje swoją liczebność co 145 dni. U samców następuje stopniowy zanik umiejętności obrony własnego terytorium, natomiast u samic powszechniejsze stają się zachowania agresywne i następuje zanik instynktu macierzyńskiego – potomstwo jest odrzucane przez matki. W fazie tej populacja myszy osiągnęła szczytową liczebność wynoszącą 2200 osobników. Zauważono pierwsze objawy zaspakajania popędu seksualnego z osobnikami tej samej płci.

Okres wymierania – trwał od dnia 560, w którym wskaźnik przyrostu naturalnego stał się ujemny, do dnia 1588, w którym zdechła ostatnia mysz, kończąc tym samym eksperyment. Coraz powszechniej występowało zjawisko zaspakajania popędu seksualnego z osobnikami tej samej płci. Samice coraz rzadziej zachodziły w ciążę, a w końcowej fazie eksperymentu populacja całkowicie utraciła zdolność reprodukcji. Dnia 600 nastąpiło ostatnie żywe urodzenie. W dniu 920 doszło do ostatniej kopulacji. Była to najdłuższa faza eksperymentu. Wśród myszy nastąpił całkowity zanik zachowań społecznych takich jak obrona własnego terytorium i potomstwa. Ich czynności sprowadzały się do zaspokajania potrzeb naturalnych, leniuchowania i czyszczenia futra. Doświadczenie powtórzono z innymi gryzoniami i efekt był podobny.

Calhoun podsumowywał te obserwacje pisząc, że „śmierć śmierci cielesnej” prowadzi do śmierci organizacji społecznej i w konsekwencji do śmierci duchowej jednostek i formułował hipotezy, że w analogicznych warunkach społeczność ludzi także podlegałaby podobnym procesom.

Nie jestem kompetentny aby stwierdzić, że te doświadczenia można przenieść na ludzi. Trudno jednak nie zauważyć, obserwując zachowanie niektórych środowisk ludzkich w okresie kilku ostatnich lat, że ich przedstawiciele zachowują się w sposób podobny do środowiska myszy. Wiele zjawisk wskazuje, że weszliśmy już w okres wymierania. Przyrost naturalny mamy ujemny, maksymalny stan populacji w Polsce mamy chyba już za sobą, kobiety dopominają się nieograniczonego prawa do zabijania nienarodzonych dzieci, stały się wulgarne i agresywne. Mężczyźni zniewieścieli, nie są zdolni do zakładania i utrzymania oraz obrony rodzin. Coraz powszechniejsze jest zaspakajanie popędu seksualnego z przedstawicielami tej samej płci. Czy u ludzi tak jak u myszy nie jest to spowodowane nadmiernym komfortem życia tych środowisk? Jak zatrzymać ten bolszewicko-nazistowski obłęd?"

y
you tube

"BOLSZEWICKA DZICZ" Paweł Piekarczyk

w
wyszukiwarka
3 listopada, 14:57, Wyszukiwarka:

Marenin Kamienica

LEMPART KAMIENICA

W
Wyszukiwarka

Marenin Kamienica

G
Gość

PAKOWAC TEPE LEWATYWY WALIZY MIOTLA CZEKA TYLE LISCI OPADLO I TRZEBA POSPRZATAC, NO I ZRZUTKE ZROBIC DLA MARENIN

Dodaj ogłoszenie