Neptun Końskie pokonał Wisłę Sandomierz i został liderem tabeli RS Active 4 Ligi. Remis GKS Rudki z Granatem Skarżysko-Kamienna

Bartosz Wartałowicz
Neptun wygrał z Wisłą i jest liderem 4 ligi.
Neptun wygrał z Wisłą i jest liderem 4 ligi. Neptun Końskie
Neptun Końskie pokonał 5:1 Wisłę Sandomierz i wskoczył na pozycję lidera tabeli RS Active 4 Ligi. W drugim zaległym meczu GKS Rudki zremisował 2:2 z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Gol Wisły Sandomierz, Neptun liderem, remis w Rudkach

Neptun Końskie - Wisła Sandomierz 5:1 (2:0)
Bramki: Damian Grudnik 24, 50, Paweł Markowicz 42, Patryk Kwiecień 47, Damian Mielnik 63, Patryk Raczyński 84 - Damian Mielnik 63.
Wisła: Janowski - Kochan, Bury, Bażant (80 Rębacz), Szpyt - Mazur, Snopek, Mielnik (86. Biernat), Rędziak, Święcicki – Rysak

Bramka Damiana Mielnika z 63 minuty była pierwszym golem Wisły Sandomierz w tym sezonie RS Active 4 Ligi. Młody zespół z Sandomierza stawiał się Neptunowi na tyle, na ile tylko mógł. Trener Michał Złotek miał do dyspozycji tylko 13 zawodników, co nie wystarczyło na Neptuna, który zajął fotel lidera rozgrywek.

- Ten gol to dla nas jest mały plus. Ta drużyna ciągle jest w budowie i poznajemy się wzajemnie. Cieszymy się, że nasza obrona wygląda coraz lepiej. Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - powiedział trener Wisły Michał Złotek. - Graliśmy z najsłabszym zespołem w tej lidze,. W pewnym momencie nasz zespół się rozluźnił, co było widać. Najważniejsze że wygraliśmy i obyło się bez kontuzji- powiedział trener Neptuna, Arkadiusz Bilski.

GKS Rudki - Granat Skarżysko-Kamienna 2:2 (0:1)
Bramki: Dawid Szymański 52, Mychaiło Łuczak 84 - Błażej Miller 25, 90+1
Granat: Prasek - Górecki, Goździk, Dołęgowski, Bartoszek - Papros - Kaczmarski (70.Górecki), Książek, Pluta (75. Grzela) - Stępnik, Miller.

W Rudkach miał miejsce prawdziwy rollercoaster. W mecz lepiej weszli goście, którzy objęli prowadzenie w 25 minucie, za sprawą trafienia Błażeja Millera. GKS dążył do wyrównania, ale ta sztuka udała się dopiero w 52 minucie, a do siatki trafił Dawid Szymański. W 84 minucie Mychajło Łuczak zdobył bramkę na 2:1 i wydawało się, że tak się skończy ten mecz, ale w doliczonym czasie gry wyrównał niezawodny Błażej Miller, który po odejściu Bartosza Sota stał się pierwszą "strzelbą" Granatu.

Patrząc na to, jak wyglądał ten mecz, to jestem zadowolony. Najpierw prowadziliśmy, potem rywale odwrócili wynik, ale udało nam się wyrównać

- skomentował trener Granatu Bolesław Strzemiński.

• 1. Neptun Końskie 7 19 13-3
  • 2. Klimontowianka Klimontów 7 18 19-6
  • 3. AKS 1947 Busko-Zdrój 7 16 13-9
  • 4. Orlęta Kielce 7 15 23-5
  • 5. Łysica Bodzentyn 7 14 27-10
  • 6. Korona II Kielce 7 13 22-9
  • 7. Alit Ożarów 7 13 12-12
  • 8. Moravia Anna-Bud Morawica 7 12 31-9