Nie zaskoczyli lidera. Szreniawa Nowy Wiśnicz - Granat Skarżysko 2:0

RTK
Grzegorz Tobiszewski (w ciemnym stroju, przy piłce) miał szansę pokonać bramkarza Szreniawy, ale zabrakło mu precyzji. Fot. Robert Kaczmarek
Piłkarze skarżyskiego Granatu bez punktów wyjechali w sobotę z Nowego Wiśnicza. Przegrali z obecnym liderem rozgrywek, tamtejszą Szreniawą 0:2.

Ireneusz Pietrzykowski, trener Granatu Skarżysko:

- Przegraliśmy to spotkanie bo Szreniawa była zespołem lepszym, to czołowy zespół tej ligi. Trudne boisko utrudniało prowadzenie akcji. Niestety, nie wykorzystaliśmy dobrych okazji strzeleckich na początku drugiej połowy meczu, zabrakło precyzji, co wkrótce się na nas zemściło i to my straciliśmy drugiego gola.

- Fajnie byłoby zdetronizować kolejnego lidera - mówił po poprzednim meczu Granatu z Popradem Muszyna trener skarżyszczan Ireneusz Pietrzykowski.

W Nowym Wiśniczu ta sztuka im się nie udała. Po dwudziestu minutach z prowadzenia cieszyli się piłkarze Szreniawy. Konrad Majcherczyk wprawdzie sparował piłkę na słupek po uderzeniu głową jednego z gospodarzy, ale był bezradny wobec dobitki Pawła Skórskiego.

W pierwszej połowie Granat nie potrafił zagrozić rywalowi. Największe szanse na wyrównanie miał na początku drugiej części. Doskonałych okazji strzeleckich nie wykorzystali jednak: dwukrotnie Krzysztof Rzeszowski i raz Grzegorz Tobiszewski. Nie minął kwadrans gry po przerwie, a już potwierdzenie znalazło powiedzenie, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Oto bowiem w 58 minucie piłkę przed własnym polem karnym stracił Robert Banaszek, jeden z rywali zagrał piłkę do Skórskiego, a ten po raz drugi zmusił do kapitulacji Majcherczyka. Granat nie był w stanie już do końca meczu niczym zaskoczyć Szreniawy.

Szreniawa Nowy Wiśnicz - Granat Skarżysko-Kam. 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Skórski 20 min., 2:0 Skórski 58.

Szreniawa: Brzeziański - Czajka, Garzeł, Pasionek, Tarasek - Wojewoda, Świątek, Tabak Ż, Skórski Ż - Dziadzio, Batko.

Granat: Majcherczyk 5 - Chrzanowski 5, Basąg 5, Prus-Niewiadomski 5, Michał Kołodziejczyk 5 - Gajos 3, Imiela 5, Strzębski 5, Rzeszowski 5 - Banaszek 4, Tobiszewski 3.

Zmiany: Szreniawa: 72' Witek za Skórskiego, 82' Pietras za Tabaka, 85' Jagła za Taraska, 87' Kopyść za Wojewodę. Granat: 55' Maciejewski 1 za Gajosa, 61 Brudek 1 za Tobiszewskiego, 75' Mróz 1 za Imielę, 85' Pisarek nie klas. za Banaszka.

Sędziował: Lucjan Stolarz z Brzeska. Widzów: 150.