Niedzielny rywal Vive Targi Kielce liderem francuskiej ekstraklasy

/PK/
Dunquerke Handball Grand Littoral
Niedzielny rywal piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce, pierwszy w edycji Ligi Mistrzów - francuska Dunkierka, został liderem francuskiej ekstraklasy. Mecz pomiędzy Vive Targi Kielce a wicemistrzem Francji odbędzie się w niedzielę o godzinie 19 w Hali Legionów.

W ostatnim sprawdzianie przed przyjazdem do Kielc, Dunkierka wygrała mecz ligowy z zespołem z Tremblay 31:27. Zwycięstwo wcale nie przyszło gospodarzom łatwo. Mecz do 40 minuty był wyrównany, Dunkierka rzadko prowadziła wyżej niż jednym golem. W 42 minucie drużyna trenera Patricka Cazala wygrywała tylko 20:19, ale potem zaczęła odskakiwać - w 44 minucie było 23:19, a w 56 - 30:24.

O wygranej Dunkierki zadecydowała dobra gra obronna w drugiej połowie, choć jej trener Patrick Cazal znów narzekał, że jego zespół roztrwonił w ostatnich minutach sporo z wypracowanej wcześniej przewagi. - Dzisiaj to nie miało wpływu na wynik, ale takie lekceważenie w meczach ligi Mistrzów może mieć duże konsekwencje, bo tam trzeba być skoncentrowanym przez 60 minut - mówił Cazal.

Dunkierka wygrała oba rozegrane dotąd mecze i jest liderem rozgrywek.

Dunkquerke Handball Grand Vittoral - Fenix Toulose Handball 31:27 (15:12)
Dunkerque: Gerard 4/15, Annotel 3/16 - Afgour, Butto 6/7, Causse, Grocaut, Guillard 3/5, Hansen 2/3, Joli 7/8 (5), Lamon 2/3, Mokrani 3/7, Nagy 2/5, Rambo 3/6, Sudry 3/3.