Niewysoka przegrana we Francji. Orlen Wisła Płock z dużymi szansami, by zagrać w Lidze Mistrzów z Vive Targi Kielce

Redakcja
W meczu kwalifikacji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, francuskie Montpellier pokonało Orlen Wisłę Płock 29:27. Rewanż w niedzielę i godzinie 16 w Płocku. Zwycięzca dwumeczu zagra w grupie B wraz z Vive Targi Kielce.

Montpellier HB - Orlen Wisła Płock 29:27 (11:15)
Montpellier: Omeyer, Siffert - Simonet 7, Tej 5, Accambray 7, Grebille, Dolenec 3, Guigou 3, Borges, Gutfreund, Gaber 1, Kavticnik 3, Bonnefond, Gajić, Hmam.
Orlen Wisła Płock: Sego, Wichary - Nenadić 5, Kavas, Ghionea 9, Jurkiewicz 1, Toromanović 4, Syprzak, Lijewski 3, Eklemović, Milas 1, Nikcević 4.
Wicemistrzowie Polski znakomicie zagrali w pierwszej połowie, w 27 minucie wygrywali już 15:9! Potem nie utrzymali już tego poziomu, słabiej grali w obronie, przez co rzadziej mieli szanse na kontry. W 42 minucie Montpellier doprowadziło do remisu 18:18, a dwie minuty później wygrywało już różnicą dwóch bramek. Świetnie bronił Arnaud Siffert, który na drugą połowę zmienił Thierry Omeyera. W zaciętej końcówce Francuzi odskakiwali na trzy bramki, ale "nafciarze" doprowadzili do remisu. Goście mieli szansę ostatnią akcją zmniejszyć rozmiary porażki do jednej bramki, ale Marcin Lijewski pospieszył się z rzutem.