Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa oczyszczalnia ścieków w Kazimierzy Wielkiej. To inwestycja za 15 milionów

Michał Kolera
Michał Kolera
Podpisanie umów na remont oczyszczalni ścieków w Kazimierzy Wielkiej.
Podpisanie umów na remont oczyszczalni ścieków w Kazimierzy Wielkiej. fot. Nidzica
W czwartek, 22 lutego, podpisano umowy na przebudowę kazimierskiej oczyszczalni ścieków. Inwestycja, której koszt wynosi 15 milionów złotych, zakończy się w 2025 roku.

- Bardzo miło nam poinformować Państwa, że nie zwalniamy tempa i podpisaliśmy dwie umowy na zadanie pod nazwą "Przebudowa i modernizacja elementów oczyszczalni ścieków w Kazimierzy Wielkiej” z firmą Inżynieria Rzeszów, na które Związek uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - poinformował Andrzej Bydłosz, przewodniczący Związku Międzygminnego "Nidzica" w Kazimierzy Wielkiej.

"Nidzica" to bardzo ważna instytucja dla całego rejonu Ponidzia i nie tylko. Jednostka odpowiada za zaopatrzenie w wodę czterech gmin - Działoszyc z powiatu pińczowskiego, Kazimierzy Wielkiej i Skalbmierza z powiatu kazimierskiego oraz Słaboszowa z powiatu miechowskiego w województwie małopolskim.

- Nasza inwestycja, czyli remont kazimierskiej oczyszczalni, będzie oddawana etapami, bo urządzenia muszą cały czas pracować. To jedyny taki obiekt w okolicy, a wiemy, że wszyscy mieszkańcy, zgodnie z prawem wodnym, mają obowiązek oczyszczać ścieki - wyjaśnia Andrzej Bydłosz.

Realizacja dwuetapowego przedsięwzięcia potrwa 13 miesięcy. Całkowity koszt zadania opiewa na kwotę 15 789 510 złotych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali i wspierali nas. To Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej oraz jej wiceburmistrz Łukasz Maderak, jak również Stanisław Porada, burmistrz Działoszyc, Marek Juszczyk, burmistrz Skalbmierza. Podziękowania należą się Robertowi Książce z Banku Gospodarstwa Krajowego, Jerzemu Pilawskiemu, członkowi naszego zarządu oraz Marcie Vozsnak, wójtowi Słaboszowa - pisze Związek Międzygminny "Nidzica".

- To bardzo ważna inwestycja. W oczyszczalni ścieków w Kazimierzy Wielkiej powstanie nowy reaktor. Obiekt będzie miał większą wydajność. Ta infrastruktura, która działa teraz, ma już około 30 lat. Wymaga remontu. Poza tym musimy się stale rozwijać. Jest u nas coraz więcej mieszkańców, którzy podłączają się do kanalizacji. Mamy nadzieję, że te prace pomogą ludziom zamieszkującym nasze gminy - mówi Stanisław Porada, burmistrz Działoszyc.

- Bardzo nas cieszy, że "Nidzica", czyli nasze wodociągi zaczęły się rozwijać i modernizować swoją infrastrukturę. Dla nas to bardzo dobre informacje ponieważ łatwiej będzie "Nidzicy" świadczyć usługi dla naszych mieszkańców na coraz wyższym poziomie - tak o budowie oczyszczalni mówił burmistrz Kazimierzy Wielkiej Andrzej Bodzioch.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie