Nowi księża w diecezji kieleckiej. To niezwykle ważny dzień dla nich i ich rodzin. Zobaczcie zdjęcia z bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Udostępnij:
W sobotę w Bazylice Katedralnej w Kielcach trzej diakoni przyjęli święcenia z rąk biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego. W uroczystej mszy świętej uczestniczyli trzej biskupi, wielu kapłanów, rodziny, przyjaciele, znajomi nowych kapłanów. Zobaczcie zdjęcia.

Nowi księża w diecezji kieleckiej. To niezwykle ważny dzień dla nich i ich rodzin. Zobaczcie zdjęcia z bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi

Mszy świętej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, razem z nim koncelebrowali ją biskupi Marian Florczyk, Andrzej Kaleta oraz kapłani, również z tych parafii, z których pochodzą trzej diakoni, którzy przyjęli święcenia.

Do grona kapłanów diecezji kieleckiej w sobotę dołączyli Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach, Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego z Grona 108 męczenników z Włoszczowy i Michał Stępień z parafii świętej Marii Magdaleny w Dobrowodzie w powiecie buskim.

- Cokolwiek świat myśli o kapłaństwie i kapłanach, musi wiedzieć, że nie jest ono dla nikogo nagrodą, ale jest darem i tajemnicą Bożego wyboru. A On nie lęka się ludzkich słabości, dlatego jest niebywale zobowiązujący. W każdych okolicznościach życia kapłan ma być wiernym świadkiem prawdy o Bogu, który objawia się nam w Jezusie Chrystusie w mocy Ducha Świętego – mówił w homilii biskup Jan Piotrowski.

Po przyjęciu święceń nowi kapłani koncelebrowali swoją pierwszą Eucharystię. -Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Bogata symbolika całego obrzędu daje doskonałe świadectwo tego, że oddajemy się w sposób całkowity Chrystusowi na Jego służbę. Pragniemy, żeby nasza służba była na wzór Jezusa Chrystusa, najwyższego kapłana. Jestem bardzo wdzięczny za całą postawę mojej rodzinie, a szczególnie rodzicom. W momencie gdy podejmowałem decyzję o wstąpieniu do seminarium byli ze mną, zawsze mnie wspierali, dlatego jestem im bardzo wdzięczny - powiedział już po zakończeniu mszy świętej ksiądz Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego z Grona 108 męczenników z Włoszczowy.

- Myślałem, że to będzie takie przeżycie, cały świat nagle zacznie jawić się w innych kolorach, a okazuje się, że działanie Pana Boga wyraża się w codzienności i normalności, we wszystkim, co przez sześć lat seminarium i całe swoje życie przeżywałem. To jest niezwykły dar, że możemy odkrywać Boga w takich ludzkich rzeczach, jak spotkanie z drugim człowiekiem, ale również i w Najświętszej Eucharystii, którą dziś po raz pierwszy dane nam było sprawować - powiedział ksiądz Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach.

Po mszy przed Bazyliką Katedralną były życzenia dla nowych kapłanów od rodziny, przyjaciół, znajomych, koleżanek i kolegów ze szkół, do których razem chodzili.

-Kolejka była duża, ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że kapłanem jestem dla ludzi. Jeżeli nie byłoby tu nikogo, moje kapłaństwo byłoby uboższe. Cieszę się, że oni są, cieszę się, że Pan Bóg w tej uroczystości wybrzmiał, że był na pierwszym miejscu. Chciałbym, żeby tak było w każdym dniu życia mojego i każdego kapłana - dodał ksiądz Marcel Musiał.

Zobacz także zdjęcia z uroczystej mszy świętej w kieleckiej katedrze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie