Nowiny wygrały z Granatem. Trener skarżyszczan Arkadiusz Snopek podał się do dymisji

Piotr Stańczak, mir
Granat Skarżysko przegrał u siebie z Nowinami.
Granat Skarżysko przegrał u siebie z Nowinami. Piotr Stańczak
W meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej GKS Nowiny wygrał na wyjeździe z Granatem Skarżysko-Kamienna. Po meczu trener Granatu Arkadiusz Snopek podał się do dymisji.

Granat Skrżysko - GKS Nowiny 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Adrian Solnica 77, 0:2 Dominik Szewczyk 86.

Granat: Michalski - Głuszek (82. Sołtysiak), Piotr Markowicz, Piętak (88. Jeleń), Styczyński - Jagodziński (75. Badowski), Lisowski, Orlikowski, Paweł Markowicz - Zygmunt, Gnat.

Nowiny: Mech - Olejarczyk, Markowski, Ślefarski, Kasprzyk - Nowiński (65. Góral), Cichoń, Paździor (65. Gągorowski), A. Solnica (84. Bujak) - Staszewski (70. Chrzanowski), Szewczyk.

W pierwszej połowie przeważał Granat. Najlepszą okazję ze strony gospodarzy miał w 24 minucie Karol Głuszek. Przelobował bramkarza Nowin, ale trafił piłką w poprzeczkę. Po końcowym gwizdku humory dopisywały jednak tylko gościom. Dwie asysty przy bramkach dla Nowin zaliczył Damian Chrzanowski, były zawodnik Granatu. - Po przerwie wyeliminowaliśmy błędy indywidualne, byliśmy bardziej kreatywni w ofensywie - podsumował Mariusz Ludwinek, trener Nowin.

DYMISJA TRENERA SNOPKA

Po meczu szkoleniowiec Granatu Arkadiusz Snopek podał się do dymisji. Powodem mogły być słabe wyniki prowadzonego przez niego zespołu. Skarżyszczanie przegrali u siebie z Nowinami 0:2. Była to ich druga wiosenna porażka z rzędu, tydzień wcześniej ulegli Wiśle Nowy Korczyn 1:3. W trzech spotkaniach tej rundy zdobyli tylko jeden punkt. Po osiemnastej kolejce Granat spadł z pozycji wicelidera na trzecie miejsce w tabeli (wyprzedziły go Nowiny).

Jak poinformowała strona internetowa skarżyskiego klubu, po meczu z GKS z prowadzenia drużyny zrezygnował trener Arkadiusz Snopek. W rozmowie z nami szkoleniowiec nie chciał komentować ani tłumaczyć powodów swojej decyzji. Zarząd klubu jeszcze nie wyznaczył jego następcy. Jak powiedział nam prezes Granatu Grzegorz Żuk, stanie się to w tym tygodniu.

Snopek ma 39 lat, seniorską drużynę prowadził w okręgówce od początku sezonu 2015-16. Wcześniej asystował Ireneuszowi Pietrzykowskiemu, gdy Granat występował w trzeciej lidze. Z powodzeniem prowadził też drużyny młodzieżowe skarżyskiego klubu, w ubiegłym roku awansował z juniorami do baraży o centralną ligę.