Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Osieka po trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Agnieszka Kuraś
Minęły trzy lata działania radnych Osieka w bieżącej kadencji 2014-2018. Jak ich Państwo oceniacie? Kto w minionym roku był najskuteczniejszy? Czy państwa reprezentanci w samorządzie wywiązują się z obietnic składanych przed wyborami?

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 27 października, a zakończy się w poniedziałek, 6 listopada o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą ilością głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 10 listopada.

PRZEJDŹ DO: GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

Radę Miejską w Osieku tworzy 15 radnych. W Radzie jest 7 osób ze starego składu. 8 osób jest w niej nowych. Z komitetu, z którego obecny burmistrz Osieka Rafał Łysiak startował do wyborów, czyli ze Stronnictwa Piast Ziemi Staszowskiej, w radzie jest 1 osoba. 7 mandatów pełnią radni z komitetu Niezależność i Uczciwość. W radzie jest dwoje radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego, jeden z nich jest przewodniczącym rady, to Witold Nasternak, a Ewa Buda jest wiceprze-wodniczącą Rady. W Radzie jest także troje radnych z komitetu wyborczego wyborców Regionalne Forum Samorządowe 2014, jeden radny z komitetu Prawo i Sprawiedliwość i jeden z komitetu Stronnictwo Piast Ziemi Staszowskiej. W maju ubiegłego roku, po śmierci radnego Mieczysława Wdowiaka, po wyborach uzupełniających skład rady zasiliła Mariola Wydro, która w wyborach startowała z własnego komitetu wyborczego.

Radni Osieka nie mają łatwej pracy, bowiem muszą mierzyć się z jednej strony z oczekiwaniami mieszkańców , a z drugie z trudną sytuacji finansową gminy, która i tak znacznie polepszyła się po 3 latach rządów obecnej rady i burmistrza Rafała Łysiaka. Przypomnieć trzeba, że gmina Osiek po rządach w poprzednich kadencjach znalazła się w tragicznej sytuacji finansowej.

Zadłużenie gminy na koniec 2014 roku wynosiło 20 milionów złotych. W 2015 roku wdrożono tam program naprawczy. Wszystkie jednostki podlegające gminie musiały ostro „zacisnąć pasa”.

Dziś mija ostatni rok wdrożonego programu naprawczego. Sytuacja finansowa gminy zmieniła się diametralnie. Jak mówił przewodniczący Rady Witold Nasternak zadłużenie gminy wynosi obecnie około 8 milionów złotych. Przez trzy lata trwania programu naprawczego gmina miała zakaz dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Po ocenie działania programu naprawczego , gmina może wreszcie otrzymać zgodę na dokonywanie w inwestycji. Ocena będzie znana na koniec tego roku.

To długo wyczekiwana chwila. Mieszkańcy mają wiele oczekiwań. Wiele osób zaczyna męczyć stagnacja w gminie.

ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent: Mimo sprzeciwu i krzyków, zmiany w Rzeczpospolitej będą realizowane nadal

(Dostawca: x-news)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie