Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Połańca po trzecim roku kadencji. Kto najlepszy?

Agnieszka Kuraś
Minęły trzy lata działania radnych Połańca w bieżącej kadencji 2014-2018. Jak ich Państwo oceniacie? Kto w minionym roku był najskuteczniejszy? Czy państwa reprezentanci w samorządzie wywiązują się z obietnic składanych przed wyborami?

W piątek, 20 października rozpoczęliśmy głosowanie. Zakończy się ono w poniedziałek, 30 października o godzinie 21.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Radę Miejską w Połańcu tworzy 15 radnych. W większości są to osoby, które już wcześniej zasiadały w Radzie. Skład odświeżyło 4 nowe twarze. Obecnie w Radzie zasiada 15 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Tarnowskiego.

Dla przypomnienia po wyborach w 2014 roku w Radzie zasiadało 14 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Tarnowskiego. Tylko jedemu radnemu z innego układu udało się wejść do Rady - Marcinowi Kaczmarczykowi z Prawa i Sprawiedliwości. Ten jednak w czerwcu 2016 roku objął stanowisko dyrektora Departamentu Nadzoru i Kontroli w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W związku z czym musiał złożyć mandat radnego. 9 października 2016 roku odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy w Połańcu. Zwyciężył je Andrzej Woś z Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Tarnowskiego.

Przewodniczącym Rady jest Stanisława Lolo, który nieprzerwanie funkcję tę pełni trzecią kadencję. Wiceprzewodniczącymi są: Zdzisław Kwiatkowski i Andrzej Wawrzyniec. Praca radnych oparta jest na konstruktywnej współpracy z burmistrzem. Radni w ciągu ostatniego roku wspólnie podjęli wiele ważnych dla Połańca i gminy decyzji.

Radni patrzą przez pryzmat dobra wspólnego mieszkańców szczególny nacisk położyli na inwestycje związane z osobami starszymi, schorowanymi czy niepełnosprawnymi. Były też inwestycje związane z remontami dróg, inwestycje w edukację, kulturę i sport. Wsród najważniejszych inwestycji jest rozbudowa połanieckiej pływalni, rozbudowa budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej, termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy, termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Zrębinie. W trakcie realizacji jest projekt “Dla Dobra Rodziny” w ramach, którego w budynku przy ulicy Sportowej powstała świetlica środowiskowa - placówka wsparcia dziennego dla 28 dzieci, które potrzebują wsparcia. W realizacji jest także projekt, w ramach którego realizowane są dodatkowe zajęcia z matematyki, przyrody, informatyki i języka angielskiego.

Gmina jest w trakcie aplikowania o środki między innymi na renowację i adaptację zabytkowego zespołu parkowo-dworskiego w Ruszczy.

ZOBACZ TAKŻE:
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie