Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ochotnicy z Nietuliska i burmistrz Kunowa dogadali się. Remiza znów jest wspólna

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Ochotnicza Straż Pożarna z Nietuliska Dużego i władze gminy Kunów doszły do porozumienia w kwestii korzystania z budynku remizy strażackiej w Nietulisku Dużym. To koniec, trwającego kilka tygodni sporu, który doprowadził do pozbawienia strażaków dostępu między innymi do świetlicy, kuchni i łazienki.

O bulwersującej środowisko strażaków - ochotników sprawie, pisaliśmy w kwietniu. Po tym, jak wygasła umowa użyczenia budynku remizy w Nietulisku Dużym, należącego do gminy Kunów na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej, narodził się konflikt.

Strażacy uznali, że proponowana im nowa umowa jest nie do przyjęcia, bowiem znacząco ogranicza ich dostęp do budynku, w który sami również zainwestowali. W odpowiedzi zmieniono zamki i całkowicie odebrano im klucze, pozostawiając tylko dostęp do garażu i pomieszczenia zarządu jednostki. Doszło nawet do tego, że ochotnicy po skończonej akcji gaśniczej, myli się przy hydrancie. W roli mediatorów w tej sprawie wystąpili przedstawiciele między innymi Państwowej Straży Pożarnej, zarządu powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej. Sami strażacy z Nietuliska również kilkakrotnie spotkali się z burmistrzem Lechem Łodejem.

- Udało się, mamy porozumienie - mówi Łukasz Kończak, naczelnik jednostki. - Podpisaliśmy je w piątek. Co prawda nieco zmieniły się zasady korzystania z remizy, ale mamy do dyspozycji wszystko to, czego potrzebujemy. Mamy wyznaczone dni, kiedy możemy korzystać ze świetlicy.

Józef Maciąg, prezes jednostki i jednocześnie dysponent kluczy do remizy dodaje, że w sytuacji, kiedy strażacy jadą na akcję, także mają dostęp do budynku.

Drugą organizacją, która może z niego korzystać jest Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina”. Remiza pozostaje własnością gminy Kunów, która może nią dysponować.

Burmistrz Lech Łodej zapowiedział, że w przyszłym roku chce dokonać rozbudowy tego obiektu. Jest już pozwolenie na budowę, a koszty tego przedsięwzięcia, około 200 tysięcy złotych, miałyby być pokryte z przyszłorocznego budżetu gminy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie