MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odbyła się I Parafialna Nocna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na Karczówkę. W Wielki Wtorek Droga Krzyżowa ulicami Kielc

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
W piątkowy wieczór, 8 marca, odbyła się I Parafialna Nocna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na Karczówkę.
W piątkowy wieczór, 8 marca, odbyła się I Parafialna Nocna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na Karczówkę. Parafia Niepokalanego Serca NMP Facebook
W piątkowy wieczór, 8 marca, odbyła się I Parafialna Nocna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na Karczówkę. Zorganizowali ją parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach, w której proboszczem jest ksiądz Marian Fatyga, z Klasztorem Pallotynów na Karczówce.

W Kielcach odbyła się I Parafialna Nocna Droga Krzyżowa

"Weź swój krzyż i naśladuj Mnie". Daj mi łaskę zrozumienia, że Twój nakaz, by podążać za Tobą Panie Jezu to warunek szczęścia wiecznego. I choć w moim sercu jest lęk przed tą drogą, lęk przed cierpieniem to muszę zrozumieć, że aby mieć Ciebie muszę porzucić wszystko inne - to fragment rozważań z I Parafialnej Nocnej Drogi Krzyżowej.

Uczestnicy Drogi Krzyżowej zatrzymywali się na rozważania przy stacjach - kapliczkach pochodzących z przełomu XVI i XVII wieku jeszcze za czasów Ojców Bernardynów posługujących na Karczówce.

Zwieńczeniem Drogi Krzyżowej była msza święta w kościół pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza na Karczówce.

W piątek, 22 marca, odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa na Karczówkę. Zapraszają na nią Kuria Diecezjalna w Kiecach ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo poprzedzi msza święta sprawowana pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00 w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Urzędniczej.

- Po jej zakończeniu wyruszymy we wspólnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Karczówkę. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadzić będą małżonkowie ze wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Podczas rozważań towarzyszyć nam będzie błogosławiona Rodzina Ulmów, której zawierzać będziemy diecezję kielecką i wszystkie sprawy naszych rodzin. Nabożeństwo zakończy się w klasztorze Księży Pallotynów na Karczówce

- informuje ksiądz Łukasz Zygmunt, wikariusz biskupi do spraw duszpasterstwa

Duszpasterstwo Akademickie i Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej zapraszają natomiast wszystkich mieszkańców Kielc i okolic do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc, którą przeżywać będziemy pod hasłem „Aby dać świadectwo PRAWDZIE”.

Nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski z biskupami pomocniczymi diecezji kieleckiej Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą, rozpocznie się w Wielki Wtorek, 26 marca, o godzinie 19.00 przed kościołem świętego Wojciecha w Kielcach. Następnie uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami Kielc na Plac świętego Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej.

.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie