Ogromna kolejka do poradni kardiologicznej sandomierskiego szpitala. Ludzie koczowali po kilka dni

Michał Leszczyński
Michał Leszczyński
W Sandomierzu w poniedziałek ponad pół tysiąca osób chciało zapisać się do specjalisty na 2016 rok

Do kardiologa na przyszły rok zapisywano dopiero od poniedziałku, 21 grudnia, praktycznie tydzień przed końcem roku, a powinno się co najmniej od wakacji, wtedy nie byłoby skandalu.

Na pierwszym piętrze, parterze i piwnicy budynku poradni specjalistycznych szpitala w Sandomierzu stał tłum pacjentów w oczekiwaniu do rejestracji. Każdy chciał zapisać się do kardiologa na wizytę w 2016 roku. Kto stał na przedzie kolejki, mógł liczyć na wizytę jeszcze w styczniu, dlatego tak ważne dla większości było pierwsze miejsce w tłumie.

Jak relacjonowali pacjenci, kolejkę zajmowali w niedzielę.

- Czekamy tu od godziny 16 w niedzielę - mówi jedna z kobiet. - My w samochodzie czekaliśmy od soboty - dodaje kolejna.

Były osoby, które pod budynkiem poradni koczowały nocą z niedzieli na poniedziałek. Najgorzej mieli ci spoza Sandomierza. Przyjeżdżali z powiatów opatowskiego, sandomierskiego a nawet staszowskiego. Były też osoby z Annopola w województwie lubelskim. Oczekujący to osoby starsze.

- Mąż jest po zawale. Mam nadzieję, że nie dostanie kolejnego - grzmiała starsza pani.

O problemie w poradni kardiologicznej i o tym, co może dziać się tu w poniedziałek, poinformował nas jeden z czytelników, który w ubiegłym tygodniu chciał zarejestrować się na 2016 rok. Usłyszał, że na przyszły rok zapisywać będą 21 grudnia. Sprawdziliśmy i rzeczywiście. W miniony piątek zadzwoniliśmy podając się za pacjenta z prośbą o zapisanie na przyszły rok.

- Dzisiaj to niemożliwe. Zapraszam w poniedziałek, tylko wtedy rejestrujemy - wskazała rejestratorka. - W poniedziałek będzie bardzo dużo ludzi - odpowiedzieliśmy. - Trudno. I pan i ja musimy to wspólnie przeżyć - ripostowała. - Dlaczego tak rozwiązano problem zapisów? - dopytywaliśmy. - Wcześniej nie mieliśmy kalendarzy i nie było gdzie notować. Szpital jest zbyt biedny, aby kupić kalendarze - dodała.

Artur Krop, dyrektor do spraw medycznych w sandomierskim szpitalu powiedział, że za wszystko winę ponosi rejestratorka, gdyż sama, bez porozumienia z dyrekcją podjęła decyzję o początku zapisów od 21 grudnia. Według dyrektora, taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Artur Krop zapewnił, że można zapisywać się już na bieżąco, dzisiaj, jutro, pojutrze. Z kolei Beata Szczepanek, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zaznaczyła, że pacjent ma prawo zapisać się do lekarza kiedy chce, w godzinach pracy rejestracji. To, co zrobiono w Sandomierzu - zdaniem rzeczniczki - jest karygodne.

- Szpital został poproszony o wyjaśnienie incydentu - podkreśla Szczepanek.

Teraz lecznicy mogą grozić konsekwencje, od kary finansowej nawet po zmniejszenie kontraktu, a to - zdaniem rzeczniczki - w zależności, jak szpital wytłumaczy problem.

O skandalu w poradni kardiologicznej Narodowy Fundusz Zdrowia dowiedział się z piątkowej publikacji „Echa Dnia”, które jako pierwsze alarmowało o możliwości gigantycznych poniedziałkowych kolejek do rejestracji do specjalisty.

Pani z rejestracji, która zdaniem dyrektora zawiniła, poproszona o ustosunkowanie się do zarzutów stawianych jej przez przełożonego, milczała.

Dyrektor Artur Krop zapewnił, że wszystkie osoby, które czekały w kolejce w poniedziałek, zostaną zapisane do kardiologów na 2016 rok. - Nikogo nie odeślemy z kwitkiem - zapewniał.

ZOBACZ TAKŻE:
Schorowana 20-latka musi czekać na operację biodra 14 lat

(dostawca: Blisko Ludzi TTV/x-news)

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 15.01.2016 o 18:38, Jakób napisał:

Ten rząd został powołany dopiero 8 tygodni temu. Osiem tygodni - to nie to samo, co 8 lat zbrodni, antypolskich przestępstw i złodziejstwa. Jeden rok ma 52 tygodni. Obecny rząd, a także Sejm i Prezydent, działają, jak dotąd, bardzo dobrze, sprawnie i szybko - i w interesie narodu polskiego. Zmienił już sporo antypolskich instytucji prawa. Każda zmiana przepisów prawa musi trochę trwać i być zgodna z konstytucją i z innymi przepisami prawa. Zwyczajowo każdy nowy rząd otrzymywał od przeciwników politycznych 100 dni bez krytyki, by mógł powołać ministrów, wice, dyrektorów etc. i zagospodarować się w instytucjach rządowych. Ten rząd był atakowany przez antypolskie i żydoidalne PO wcześniej, niż został prawnie powołany i zatwierdzony. Trzeba poczekać, aż pozytywne zmiany dotrą do powiatów i miast, a na samym końcu - zapewne - dotrą także do Sandomierza.

hahahah ciulów nie sieją, sami wschodzą:

 

ot co ci da PIS:
- chcą powołać następną służbę zajmująca się monitorowaniem obywateli
- nadal chcą utrzymywać nierentowne Możejki- 10 miliardów zł strat do tej pory
- państwo ma inwestować w Stocznie z waszych podatków- ciekawe ile pieniędzy zostanie zmarnowane
- PIS skupywać węgiel, którego nikt nie chce kupić. Ma się tym zajmować rządowa agencja.
-ograniczyć możliwość sprzedaży Ziemi Rolnej
- zamierzają podnieść akcyzę na alkohole
- ograniczenie ilości sklepów monopolowych
- Szydło powołuje 25 ministrów, 46 wiceministrów, nie wiadomo ile będzie podsekretarzy stanu- rząd Tuska miał 20 ministrów
- najprawdopodobniej nie ma co liczyć w najbliższym czasie, na obniżenie VAT z 23% na 22%- obiecują od 2017 r.
- PIS chce wprowadzić tzw. opłatę audiowizualną 10 zł miesięcznie
- Pomysł oskładkowania pełną stawką ZUS samozatrudnionych.
- wprowadzili zmianę w ustawie o Policji, umożliwiająca śledzenie danych internetowych, bez uprzedniej zgody sądu, w sytuacji, kiedy nie występuje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa- wystarczy, że organowi ścigania wyda się, że ktoś popełnił przestępstwo, czyli najpierw znajdzie się haki na człowieka a potem paragraf.
- Nowa władza wraz z PO przegłosowała w Sejmie ozusowanie umów cywilnoprawnych, i tak od 1 stycznia 2016 będziemy mieć wyższe opodatkowanie pracy. Jak trzeba być ślepym, żeby nie zauważać tego, że praca jest opodatkowana w Polsce jak wódka, około 40%, nie licząc potem VAT, akcyzy, para-podatków.
- chcą powołać Agencję Wspierania Eksportu, gdzie mamy już: 1) PAIiIZ 2) WPHI 3) COIE 4) Enterprise Europe Network, a co tam, powołamy kolejną agencję. Widocznie brakuje nowych wakatów dla kolesi.
- zmiana w ustawia o prokuraturze.
Ciekawostka z projektu nowego Prawa o prokuraturze:
"Art. 136. § 1. Za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa i uchybienia godności urzędu, prokurator odpowiada dyscyplinarnie (przewinienia dyscyplinarne).
§ 2. Nie stanowi przewinienia dyscyplinarnego działanie lub zaniechanie prokuratora podjęte wyłącznie w interesie społecznym."
Czyli prokurator będzie mógł bezkarnie łamać prawo. Oczywiście o tym, co jest "interesem społecznym" zdecydują jego kumple.
Jak to się ładnie dopełnia z nową ustawą o policji.
- 200 zł za dodatkowy rejestr dla przedsiębiorców
- Powołanie Ministerstwa Energetyki i Gospodarki Wodnej
- opodatkowanie hipermarketów( sklepów ) i banków- koszty zostaną przerzucone na konsumentów
- PIS zgodził się na utworzenie Europejskiej Straż Granicznej i Armii Europejskiej
- Błaszczak zgadza się w sprawie ograniczenia broni w UE
- 1,4 biliona na inwestycje z udziałem państwa w ciągu 6-7 lat- dodrukują pieniądze albo podniosą podatki- nie ma innej możliwości.
- włączenia ITD do Policji- kolejni uprzywilejowani,
-zwiększenie armii do 150 tys żołnierzy- już teraz na same emerytury i renty idzie ponad 6 miliardów złotych, uposażenia żołnierzy to blisko 6 miliardów złotych- skąd wezmą pieniądze,
- 12 zł pensja minimalna- wzrost bezrobocia, zwiększenia szarej strefy
- 500 zł na dziecko, w większości z tego pomysłu skorzysta patologia. Zamiast tak jak to zrobił Orban na Węgrzech, wprowadzić odpis od PIT-u, im więcej dzieci tym niższy podatek. Osobiście jestem za zlikwidowaniem podatku dochodowego, który karze człowieka za pracę.
- nie ma co liczyć, że kwota wolna od podatku zostanie od razu podniesiona do 8 tys. zł- najszybciej pierwsze odliczenia nastąpią w połowie 2017 r, a najpewniej w ogóle.
- zmniejszenie dotacji do Barów mlecznych z 20 milionów do 15 milionów
- od nowego roku wzrosły podatki lokalne,
- od 1 stycznia 2016 roku weszły wyższe kary za ujawnienie nieprawidłowości podatkowych przez US z 75% do 150%!,-zwiększenie inwigilacji internetu,
- obiecanie 4 miliardy dla Ukrainy,
rozdawanie emerytur specjalnych dla swoich 12 tys zł( Olszewski)- robią to samo co Tusk,
-wzrost cen leków po przeszczepach,
-najwyższy deficyt budżetowy w III
Gdzie reformy ZUS, KRUS, NFZ, obniżka podatków, ograniczenie urzędników, itd?.

 

jeszcze pokłoń się małemu człeczynie i cmoknij go miedzy poślady

C
Częstowojna
Spawarka służy do koszenia ogórków
C
Częstowojna
Królikowi stanoł
p
pacjent

To już przestarzały temat :)

G
Gość

Na filmie w 6min8s pada pytanie skąd pani jest ? odpowiedź z Sandomierza redaktorek leci w hu..odp.  to daleko pani niema jaki związek ma to z kolejką? 

G
Gość
Źadnej jak to nazywasz "piguły",bez studiów do pracy nie przyjmą.Obecnie każda przyjęta do pracy pielegniarka ma tytuł magistra tzn.że jest po wyższych studiach.
G
Gość
Widocznie piguły coś w sobie mają, że tacy wykształceni och ach lekarze na nie lecą... Gdyby byli spełnienia w swoich małżeństwach i szczęśliwi z żonami, to pielęgniarki mogłyby nawet nago chodzić w robocie i nie byłoby żadnej reakcji.... Czy tak? :-)
m
miro

Ludzie - czytelnicy Echa dnia!

Czy jest prawdą, że inspirator całej medialnej afery (redaktorzyna z łecha dna) w sposób chamski i bezczelny zachowywał się w stosunku do pracownicy poradni kardiologicznej używając niecenzuralnego słownictwa.

A swoją drogą ta gazeta to wyjątkowa gadzinówka. 

G
Gość
PIS rządzi i to oni ponoszą całą odpowiedzialność ale zamiast naprawiać to zajmują się obsadzaniem koryt dla wygłodniałych aparatczyków. 
 

 

G
Gość

No to co to jest?

Miało być lepiej jak pis zacznie rzadzić a jest coraz gorzej.

Miało nie byść kolejek do specjalistów a tu coraz wiekszy burdel panuje.

A
Anonim

Brawo za komentarz

v
victor

OD CZEGO SĄ ZWIAZKI ZAWODOWE W SZPITALU?POWINNI WYJASNIC SPRAWE!!A WINNYCH UKARAC!!!JESLI KTOŚ ZAWINIŁ TO WYWALIĆ DYSCYPLINARNIE!!!

G
Gość

PI.. DA

G
Gość
PIS nas wykończy...
G
Gość

PIS obiecywał że będzie lepiej, teraz się pytam dla kogo? Zamiast zająć się wprowadzaniem dobrych zmian, zajęli się obsadzaniem koryt swoimi ryjami. Wszystkie recepty miały być w niebieskiej teczce Szydłowej a wyszło jak ze S. Tymińskim, pustka.

Dodaj ogłoszenie