ORLEN Superliga. Industria Kielce wygrała w Hali Legionów z KPR Legionowo 39:32. MVP spotkania został Artsiom Karaliok. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
W ostatnim meczu Industria Kielce pokonała KPR Legionowo.
W ostatnim meczu Industria Kielce pokonała KPR Legionowo. Industria Kielce/Kamil Bielaszewski
Industria Kielce pokonała zespół Zepter KPR Legionowo 39:32 w meczu 12. Kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski nie mieli łatwej przeprawy z ostatnią drużyną w tabeli, która postawiła się wyżej notowanemu przeciwnikowi. MVP spotkania został wybrany Artsiom Karaliok.

Industria Kielce - Zepter KPR Legionowo 39:32 (18:12)
Industria: Wałach, Błażejewski - Wiaderny 4, Surgiel 5, Sićko 2, Gębala 3, D. Dujszebajew, Tharstarson, Karacić 3, Olejniczak 2, A. Dujszebajew 1, Paczkowski 1, Kounkoud 5, Karaliok 13.
Zepter KPR Legionowo: Zacharski, Szałkucki - Brzeziński, Maksymczuk 1, Kostro 3, Klapka 1, Fąfara 3, Pawelec 4, Lewandowski 3, Adamczyk 6, Tylutki, Brinovec, Wołowiec 4, Chabior 6, Laskowski 1, Ciok

Mistrzowie Polski podchodzili do sobotniego starcia po remisie na wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów w Zagrzebiu 22:22. W kadrze na mecz z drużyną z Legionowa nie znalazł się wciąż leczący uraz chrząstki głowy kości ramiennej – Arkadiusz Moryto. Odpoczywali Nicolas Tournat, Dylan Nahi i Andreas Wolff.

Zobacz zdjęcia

Na trybunach Hali Legionów zasiadł Guillaume Gille – selekcjoner reprezentacji Francji w piłce ręcznej oraz Bertus Servaas, były prezes kieleckiego klubu.

Guillaume Gille w rozmowie z Krzysztofem Lijewskim.
Guillaume Gille w rozmowie z Krzysztofem Lijewskim. Industria Kielce

Zawodnicy Industrii wolno wchodzili na właściwe obroty. Popełniali błędy w ataku i nie mogli zachować koncentracji w defensywie. W efekcie w 16 minucie był remis po 6. Chwilę później Sławomir Lewandowski wyprowadził gości na prowadzenie. Ostatnie 10 minut pierwszej odsłony spotkania to jednak dobra gra podopiecznych Talanta Dujszebajewa, którzy wykorzystywali straty gości i szybko przechodzili do kontrataku. Benoit Kounkoud wykorzystał dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem. Swoją bramkę dołożył też Szymon Sićko, a jego drużyna odskoczyła na dystans sześciu goli i prowadziła do przerwy 18:12.

Druga odsłona zaczęła się od gola Filipa Fąfary dla KPR Legionowo. W 36 minucie Igor Karacić rzucił dwie bramki z rzędu, a kielczanie utrzymywali przewagę 5-7 goli, ale nie mogli wyraźniej zaznaczyć swojej przewagi. W 42 minucie Tomasz Gębala przedarł się przez blok rywala i zdobył bramkę na 26:19 dla Industrii Kielce. Na 10 minut przed końcem spotkania Haukur Tharstarson nie wykorzystał okazji sam na sam z Zacharskim. W efekcie zespół z Legionowa zredukował stratę do 4 goli. Chwilę później Karaliok zaliczył swojego dziesiątego gola w tym spotkaniu. Białorusin ostatecznie zakończył sobotnie zawody z 13 bramkami na swoim koncie. Mistrzowie Polski triumfowali 39:32, ale zmagania z zespołem z Legionowa nie należały do najłatwiejszych. Przysłowiowa czerwona latarnia ligi nie przestraszyła się i postawiła się wyżej notowanym kielczanom.

Kolejny mecz Industrii Kielce odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godzinie 18:45 w Hali Legionów. Rywalem w rozgrywkach Ligi Mistrzów będzie HC Zagrzeb.