Orlęta Kielce - Juventa Perfopol Starachowice 0:1 (0:1) (zdjęcia)

dor
W zaległym meczu 5 kolejki III ligi małopolsko - świętokrzyskiej Orlęta Kielce przegrały na własnym boisku z Juventą Perfopol Starachowice 0:1

Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wygrali wczoraj w Kielcach z Orlętami 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Mirosław Kalista.

Mecz stał na słabym poziomie. Orlęta skupiły się na grze w defensywie i trzeba przyznać, że Maciej Bieniek i Michał Wróblewski umiejętnie wyłączyli z gry Dariusza Andułę i Mariusza Jarosa, dobrze radził sobie też Mateusz Zacharski, oddelegowany do pilnowania Karola Dreja. Po raz pierwszy w tym sezonie na środku obrony Orląt zagrał 45-letni trener Krzysztof Dziubel i wniósł dużo spokoju do gry tej formacji.

Orlęta jako pierwsze mogły zdobyć bramkę. Na początku meczu w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Stachura, ale jego strzał obronił Tomasz Wróblewski. Jeszcze lepszą okazję miał w 23 minucie Damian Kopyciński, ale trafił w leżącego bramkarza Juventy Perfopol.

W pierwszej połowie bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Dariusz Anduła, ale Tomasz Palka był na posterunku. Jedyny gol meczu padł w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. W środku boiska piłkę przejął Mirosław Kalista, popisał się mocnym strzałem z około 20 metrów, przelobował bramkarza gospodarzy, a za chwilę odbierał gratulacje od kolegów. - Od kilku spotkań namawiałem "Kalego", żeby strzelał, bo dysponuje mocnym uderzeniem. I w końcu się przekonał - mówił Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol.

Szczęśliwy strzelec nie dotrwał jednak do końcowego gwizdka arbitra, ponieważ w 81 minucie dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później Orlęta mogły doprowadzić do wyrównania, ale Tomasz Wróblewski kapitalnie obronił strzał głową Jakuba Stachury. Wynik nie uległ już zmianie, Juventa Perfopol z trudem wywiozła z Kielc trzy punkty.

Orlęta Kielce - Juventa Perfopol Starachowice 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Mirosław Kalista 45'+1.
Orlęta: Palka 4 - M. Wróblewski 6 Ż, Bieniek 6, Dziubel 6, Dulak 5 - Zacharski 5, Bakalarz 4, Armata 4, Relidzyński 2 - Stachura 4, Kopyciński 2.
Juventa: T. Wróblewski 7 - Szymoniak 4, Pastuszka 6, Gębura 6, Płusa 5 Ż - M. Kalista 0 Ż Ż CZ 81, Zuba 4, Drej 4, Wójtowicz 6 - Jaros 4, Anduła 5.
Zmiany: Orlęta: 46' Bętkowski 2 za Relidzyńskiego, 46' Gil 3 za Kopycińskiego, 63' Gładysz 1 za Armatę. Juventa: 63' Stawiarski 1 za Jarosa, 66' Kopeć 1 za Zubę, 88' Wrona nie klas. za Dreja, 88' Gruszczyński nie klas. za Andułę. Sędziował: Adrian Koper z Kielc. Widzów: 100.