Orlęta Kielce rzutem na taśmę wywiozły komplet punktów z Bodzentyna w meczu RS Active IV Ligi Świętokrzyskiej. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Orlęta Kielce rzutem na taśmę wydarły w Bodzentynie 3 punkty. Więcej zdjęć z meczu na kolejnych slajdach. Marcin Słoka
Łysica Bodzentyn przegrała z Orlętami Kielce 1:2 w meczu dziesiątej kolejki RS Active IV Ligi. Przez większość spotkania prowadzili goście po golu Kacpra Śliwy. Łysica zdołała doprowadzić do wyrównania w 82 minucie, ale to podopieczni Tomasza Kołodziejczyka rzutem na taśmę przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zwycięstwo Orląt w końcówce

Łysica Bodzentyn - Orlęta Kielce 1:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Szydłowski 82 - Kacper Śliwa 5, Kamil Łokieć 90
Łysica: Adam Dymanowski - Marcin Kaczmarek, Szymon Czerwiak, Patryk Boksiński, Kacper Tumulec - Michał Mikosa (63 Sbusiso), Szymon Hajduk, Dominik Chrzanowski, Mykoła Terianyk, Bartosz Szydłowski - Rafał Kujawa.
Orlęta: Konrad Zacharski - Wiktor Węgliński, Mikołaj Susło, Piotr Solnica, Marcel Motyl (75 Patryk Zawierucha) - Kamil Łokieć, Tomasz Gaj (77 Piotr Szczepański), Maciej Walkowiak, Rostysław Pryjmak (83 Michał Gajos) - Kacper Śliwa (86 Radosław Grzesiak), Piotr Poński (70 Jakub Olearczyk).
Czerwona kartka: Wiktor Węgliński 86.
Sędziowie: Jakub Chrzanowski - Eryk Kiliszek, Rafał Sokołowski.

Zobacz zdjęcia z meczu

Zawodnicy Orląt podchodzili do niedzielnego starcia po porażce w poprzedniej kolejce z liderem z Klimontowa i świetnie weszli w mecz w Bodzentynie. Już w 5 minucie prowadzenie gościom dał Kacper Śliwa, który wykorzystał dobrze bity rzut rożny. Kolejne minuty nie przynosiły bramek, a gra często toczyła się środkowej strefie boiska. Kibice Łysicy na wyrównanie musieli poczekać dopiero do 82 minuty. Wtedy piłkę do siatki Konrada Zacharskiego wpakował Bartosz Szydłowski. Chwilę potem czerwoną kartkę ujrzał obrońca Orląt Wiktor Węgliński i podopieczni Tomasza Kołodziejczyka musieli radzić sobie w dziesiątkę. Gdy wydawało się, że w końcówce to zespół z Bodzentyna jest bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, zaatakowali goście. Świetny strzał oddał Kamil Łokieć i rzutem na taśmę zapewnił Orlętom Kielce komplet punktów.

W następnej kolejce Łysica Bodzentyn pojedzie do Morawicy na mecz z Moravią. Orlęta zagrają u siebie z GKS Zio-Max Nowiny.