Orlicz się przełamał, Star przegrał po dwóch bardzo dobrych meczach. Orlicz Suchedniów pokonał Star Starachowice [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
W meczu IV ligi świętokrzyskiej Orlicz Suchedniów pokonał na swoim stadionie Star Starachowice 2:0.

Do Suchedniowa na mecz z wiceliderem przyjechał zespół, który w ostatnich dwóch spotkaniach bardzo pozytywnie zaskoczył. Najpierw pokonał wyżej notowany Granat Skarżysko, a potem na wyjeździe rozprawił się z Nowinami.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Orlicza Suchedniów, który udokumentował przewagę dwoma, jak się okazało, decydującymi o wyniku meczu, golami. Zdobyli je Piotr Grzejszczyk i Piotr Solnica.

W drugiej połowie gospodarze nadal atakowali, ale i Star wreszcie się przebudził. Mimo to w największych opałach Ołeksij Szram był po przypadkowym uderzeniu swojego kolegi z zespołu, Piotra Solnicy.

W 84 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, która mogła odwrócić losy meczu. W polu karnym Orlicza padł Hamera, a ekipa gości uważała, że był faulowany przez Bolenia. Sędzia uznał jednak inaczej, a mógł to być przełomowy moment meczu. Gdyby Star strzelił gola, mógł złapać jeszcze więcej wiatru w żagle.

Ostatecznie jednak wynik już nie uległ zmianie.

Orlicz Suchedniów nadal jest wiceliderem tabeli IV ligi. W 26 meczach zgromadził 53 punkty. Star Starachowice jest na 9. miejscu, ma 40 punktów.

W następnej kolejce, która już w środę 28 kwietnia, Orlicz zagra mecz na szczycie, ponieważ pojedzie do Połańca na spotkanie z Czarnymi. Star Starachowice podejmie u siebie Alit Ożarów.

– Muszę pochwalić cały zespół za zaangażowanie w meczu. Wygrał dziś zespół bardziej zdeterminowany. My po ostatnich meczach mieliśmy niedosyt, a Star był na fali. My dziś chcieliśmy grać piłką i zdominowaliśmy ten mecz – powiedział Łukasz Ubożak, trener Orlicza.

– Zawaliliśmy sobie pierwszą połowę i musimy teraz cierpieć. W połowie drugiej połowy gra zaczęła nam zaskakiwać. Sytuacja w polu karnym mogła być kluczowa. Mój zespół mógł nabrać więcej wiary, aby wynik odwrócić. Sędzia widział to jednak inaczej. Trudno – powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.

Orlicz Suchedniów - Star Starachowice 2:0 (2:0)

Bramki: Piotr Grzejszczyk 10, Piotr Solnica 37

Orlicz: Szram - Czeneszkow, Boleń, Bator, Cedro, Jaworski (75 Sikora), Solnica, Skarbek (90+1 Bujak, 90+3 Zygmunt), Paprocki (83 Supierz), Grzejszczyk (79 Kokosza), M. Tumulec

Star: Dziułka - Markiewicz (46 Hamera), Gębura, Nowocień, Chodniewicz (87 Nowak), Sarwicki, Płatek, Kosztowniak, Kidoń, Anduła (71 Pisarski), Marzec