Osiem goli w Chmielniku i Tumlinie. Pech Unii w Rytwianach. Relacje z meczów Klasy Okręgowej (wideo, zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected] Kamil MARKIEWICZ, [email protected]
Fragment meczu Skała Tumlin – Zryw Łopuszno. Na zdjęciu przy piłce w czerwonej koszulce Paweł Dorożko (Zryw Łopuszno), w czerwono-zielonej koszulce Michał Guzik (Skała Tumlin). fot. Kamil Markiewicz
Nowym liderem "okręgówki" jest Victoria Skalbmierz, która odniosła efektowne zwycięstwo nad Samsonem Samsonów. Niwe nudzili się kibice w Chmielniku i Tumlinie. W obu meczach padło po osiem bramek. O dużym pechu mogą mówić gracz Unii Sędziszów, którzy stracili bramkę w ostatniej minucie meczu w Rytwianach.

Mariusz Ludwinek, trener Zrywu Łopuszno:

- O wyniku spotkania przeważył atut własnego boiska. Spotkanie mogło potoczyć się inaczej, gdybyśmy wykorzystali rzut karny z 10 minu-ty. Późniejsze błędy w obronie zadecydowały o utracie bramek, których w drugiej odsłonie meczu nie udało nam się odrobić.

Skała Tumlin - Zryw Łopuszno 5:3 (4:1), samobójcza 25, Michta 30, Kołodziej 35, 40, Hyb 70 - Piwowarczyk 35, Latos 80, 88.
Skała: Świdunowicz - Górecki, Januch, Radek, Milcarz - Guzik, Michta (75 Czechowski), Janik, Sitarz (85 Adach) - Kołodziej (43 Hyb), Ziębiński (65 Kruk).
Zryw: Chojnecki - Krasnowski, Jamrozik (46 Barański), Jarczak, Soboń - Dorożko, Rówiński (65 Krzepkowski), Latos, Piwowarczyk - Urbańczyk (46 Niebudek), Pach.
Bramkarz gospodarzy Tomasz Świdunowicz obronił rzut karny wykonywany przez Krzysztofa Pach, którego w 10 minucie podyktował sędzia spotkania po faulu na zawodniku Zrywu - Karolu Soboniu.

Zenit Chmielnik - Koprzywianka Koprzywnica 6:2 (2:1), Nędza 6, Rogala 26, Gwarek 67 z karnego, Kołdras 76, 86, Tomczyk 80 - S. Pyszczek 30, Kiliański 51.
Zenit: Malec - Bracisiewicz, Pająk, Waluś, Tomczyk (46 Gwarek) - Biały, P. Radwański (87 Boksa), Rogala, Nędza - Zadorski, Kołdras.
Koprzywianka: Gołębiowski - Chmielowiec (75 Kuciński), Ciach, Gawroński, Ryński (65 Masternak) - Krakowiak, Mrozik, Piątkowski, Kiliański - Papka (85 Kruczek), S. Pyszczek.

Zorza Tempo Pacanów - GKS Rudki 0:3 (0:1), D. Kowalski 10, Sałata 82, Kosmala 88.
Zorza: Reczek - M. Marcinek, Kondek, Nowicki, S. Patyna (Adrian Franusiak) - M. Patyna (46 Kosiór), Jabłoński, K. Marcinek, Wójtowicz (46 Albert Franusiak) - Kopacki, Gwóźdź (75 Czech).
GKS: Rafalski - Dawidowicz, Bassa, Graczak (47 Machajski), Borowiec - Wojciechowski, Mikos, Kosmala, Łebek (60 K. Kowalski) - D. Kowalski (72 Sałata), Gajewski.
- Mieliśmy ogromną ilość sytuacji podbramkowych. Na początku meczu udało nam się wykorzystać jedną z nich. Na ko-lejne bramki wpadły dopiero pod koniec spotkania. Z pewnością musimy poprawić naszą skuteczność, ale cieszy mnie fakt, że defensywa w dzisiejszym meczu spisała się bardzo dobrze - powiedział Robert Stachurski, trener GKS Rudki.

GKS Nowiny - Lechia Strawczyn 1:2 (0:2), Stawiarski 60 - Piotrowski 5, Gałęziowski 10.
Lechia: Majdziński - Tkaczyk, W. Gołuchowski, Picheta, Zając, Baran (90. Więckowski), Gałęziowski (75. M. Majka), D. Kasprzyk, K. Kasprzyk, P. Gołuchowski (80. Opara), Piotrowski.
Gospodarze doznali pierwszej w tym sezonie porażki, ulegając lokalnemu rywalowi. O wyniku meczu zadecydował pierwszy kwadrans, kiedy Lechia strzeliła dwa gole.

Nidzianka Bieliny - Wicher Miedziana Góra 3:1 (1:0), Wąś 32, Marcin Pindral 47, Mateusz Pindral 80 - Wrona 82.
Nidzianka: Korpikiewicz - Sejdziński, Satro, Adamczyk, Kraj, Bąk (85. Skrzyniarz), Janaszek, Marcin Pindral (80. Skrzyniarz), Mateusz Pindral, Sito, Wąś (70. Kobyłecki).
Wicher: Żak - Adamik, Barucha, Spyra, B. Koza, Sobczyk (70. Krajeński), Wrona, Czyż (70. Wesołowski), Łukasiewicz (55. Foks), S. Koza (70. Łebek), Piotrowicz.
Pierwsza połowa była wyrównana, ale wiecej sytuacji mieli gospodarze. Wykorzystali tylko jedną, ale po przerwie uzyskali zdecydowana przewagę i zaaplikowali gościom jeszcze dwa gole. Honorowe trafienie dla Wichra uzyskał Wrona.

Victoria Skalbmierz - Samson Samsonów 4:0 (1:0), Rechowicz 25, 50, Kupiszewski 70, Wojtal 80.
Victoria: Libura - Cielebała, Kucybała, Kwiecień, Stalmach, Borek (78. Sennik), Muszyński, Rechowicz, Łakota, Kupiszewski (80. Frankowski), Jakubas (46. Wojtal).
Mecz potoczył się po myśli gospodarzy. W 25 minucie pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego z 20 metrów zdobył bramkę Rechowicz. Po przerwie przewaga Victorii jeszcze wzrosła i z wielu okazji gospodarze wykorzystali jeszcze trzy,

OKS Opatów - LZS Samborzec 1:0 (0:0), Mazepa 75.
Opatów: Mikosa - Dryka (89. Dominik), Jankowski, Jasiński, Kroczek, Zięba, Dziewięcki, Kostrzewa, Czaja (60. Fraszczyk), Dzietko, Mazepa.
Samborzec: Cielecki - Stanek, Grądziel, Syguła, R. Abram, Dybus, Gawroński, Zych, Bakalarski, Bijak (46. M. Abram), Krawczyk (30 Zając, 80 Kuśmira).
Gospodarze przeważali ale zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 75 minucie. Po precyzyjnym podaniu Kostrzewy ze skrzydła Mazepa mocno strzelił z 16 metrów , pokonując bramkarza gości.

Baszta Rytwiany - Unia Sędziszów 1:1 (0:0), dla gości: Rozborski 76.
Unia: Otręba - Surówka, Krupa, Błaszkiewicz (33. Wójcicki), Zasada, Surdel, Warot, Zapalski, Cielebała, Bratek (72. Wiencek), Rozbroski (87. Pycia).
Goście mogą mówić o dużym pechu bo stracili bramkę w ostatniej minucie w podbramkowym zamieszaniu. Wcześniej Unia miała wiele sytuacji, ale sędziszowscy napastnicy potrafili wykorzystać tylko jedną. Po prostopadłym podaniu Cieliłaby, Rozborski sprytnie strzelił nad bramkarzem gospodarzy, który wyszedł za daleko od bramki.

Pauzowała Moravia Morawica.

Najlepsi strzelcy: 7 - Latos (Zryw), 6 - Kołdras (Zenit), P. Gołuchowski (Lechia), 5 - Piwowarczyk (Zryw), 4 - Zawadzki (Moravia), Biały (Zenit), S. Pyszczek (Koprzywianka), Mateusz Pindral (Nidzianka), 3 - Kubicki (Nowiny), Satro (Nidzianka),

W następnej kolejce, 12/13 września: Moravia - Nidzianka, Zryw - Zenit, Unia - Skała, Rudki - Baszta, Samborzec - Zorza Tempo, Samson - Opatów, Lechia - Victoria, Wicher - Nowiny, pauzuje Koprzywianka.