Derby województwa dla KSSPR. Szczypiorniści z Końskich triumfowali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zobacz zdjęcia z meczu

Wojciech Buras
KSSPR górą w derbach województwa świętokrzyskiego.
KSSPR górą w derbach województwa świętokrzyskiego. KSZO Handball/Maciej Kolasa - Mobilna Fotografia Maćka
Szczypiorniści KSSPR Końskie triumfowali na wyjeździe w derbach województwa świętokrzyskiego z KSZO Ostrowiec 31:29 w meczu 10. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Zawodnicy prowadzeni przez Arkadiusza Bąka odskoczyli z wynikiem w drugiej połowie spotkania nawet na 8 bramek przewagi, ale gospodarze nie spuścili głów i doprowadzili do zaciętej końcówki. Tam lepsi okazali się piłkarze ręczni z Końskich.

Derby dla KSSPR

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KSSPR Końskie 29:31 (12:17)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Bysiak 2, Sobut 1, Kogutowicz 4, Jurasik, Konwicki 4, Majchrzak 6, Zadrożny 2, Chudzik 4, Skuciński 4, Świstak, Chmielewski 2, Jagiełło.
KSSPR: Markowski, Baran - Janus 3, Woś 2, Falasa 8, W. Sękowski, Ł. Sękowski 10, Stępniewski, Biegaj 3, Włodarski 3, Różnowski, Włoskiewicz, Hubka 1, Słonicki 1.

Zobacz zdjęcia

KSZO podchodził do sobotniego spotkania po porażkach z AZS AGH Kraków oraz Orłem Przeworsk. Podopieczni Tomasza Radowieckiego zmagali się ostatnimi czasy z wieloma infekcjami zdrowotnymi, co zaburzało ich przygotowania do meczu derbowego. Z kolei KSSPR zalicza w minionych tygodniach wzrost formy i regularnie punktuje. Konecki zespół wygrał cztery z ostatnich pięciu spotkań w I Lidze.

KSZO rozpoczął mecz od prowadzenia 2:0 po golu Karola Chudzika. Następnie inicjatywę przejęło KSSPR i zaliczyło serię 6:0. Drużyna z Ostrowca utrzymywała się w grze i w 22. minucie doprowadziła do remisu 10:10 za sprawą Bartosz Kownickiego. Pierwszą połowę lepiej finiszowali jednak zawodnicy Arkadiusza Bąka. W ostatnich 60 sekundach przed zejściem do szatni bramkę rzucił Michał Włodarski i ustanowił wynik do przerwy 17:12 dla KSSPR.

Druga odsłona spotkania przebiegała przez większą część czasu pod dyktando szczypiornistów z Końskich, którzy wyszli w 35. minucie na ośmiobramkowe prowadzenie po bramce Łukasza Sękowskiego. Z biegiem meczu KSZO zmniejszał straty i doprowadził do zaciętej końcówki. Serię trafień pozwoliła gospodarzom zdobyć gola kontaktowego. Ten padł po skutecznym rzucie karnym w wykonaniu Mateusza Bysiaka w 58. minucie sobotniego starcia. Następnie dwie bramki z rzędu dołożyło KSSPR i stało się jasne, że komplet punktów pojedzie do Końskich. Podopieczni Arkadiusza Bąka triumfowali 31:29.

Najwięcej bramek dla KSZO zdobył Łukasz Majchrzak – 6, a dla KSSPR Łukasz Sękowski – 10.

- Zaważył brak szczęścia. Nie byliśmy też wystarczająco skuteczni w ataku. Był to niezły i mocno wyrównany mecz. Pierwsza połowa nie była najlepsza, a nawet dość kiepska w naszym wykonaniu. Po przerwie mieliśmy sytuację, by doskoczyć z wynikiem, ale niestety jej nie wykorzystaliśmy. O końcowym rezultacie zadecydowały niuanse - skomentował mecz derbowy Tomasz Radowiecki, trener KSZO.

Gospodarze rzucili się w szaleńczą pogoń, ale końcówkę lepiej wytrzymali szczypiorniści z Końskich.
- Przegrywaliśmy nawet siedmioma bramkami, ale walczyliśmy. Chłopaki zostawili sporo zdrowia na boisku. Szkoda, bo tak niewiele nam zabrakło. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej - skwitował szkoleniowiec Wojowników.

KSZO zmagał się w minionych tygodniach z wieloma przeziębieniami. Drużyna miała problem, by optymalnie przygotować się do spotkań ligowych. W meczu z KSSPR już sytuacja wyglądała już dużo lepiej, a w ostatnim tegorocznym spotkaniu do zespołu z Ostrowca wróci kapitan Adrian Wojkowski. Obrotowy został zawieszony za przewinienie popełnione w spotkaniu 8. kolejki przeciwko AZS AGH Kraków, które zakończyło się zwycięstwem zespołu z Małopolski 27:24.

- Zdrowotnie jest już w miarę dobrze. Na pewno dużo lepiej niż w ostatnich tygodniach. Dobrze, że do kadry wraca już Adrian Wojkowski. To duże wzmocnienie - mówił Tomasz Radowiecki.

Kolejny mecz Wojowników odbędzie się w sobotę 16 grudnia z Viretem CMC Zawiercie, natomiast KSSPR swoje następne spotkanie rozegra w lutym z Wisłą Sandomierz. Weekendowy pojedynek będzie dla KSZO starciem z sąsiadem w tabeli I Ligi. Zespół ze Śląska ma trzy punkty przewagi nad podopiecznymi Tomasza Radowieckiego i do tej pory legitymuje się bilansem 5 zwycięstw i 5 porażek. Zawiercianie przegrali w minionej kolejce na wyjeździe z AZS UMCS Lublin 33:34. W zespole sobotniego rywala KSZO najskuteczniejszym zawodnikiem jest Mikołaj Burlyta - wicelider klasyfikacji strzelców tego sezonu. Ma na swoim koncie 64 bramki w 10 meczach. Nieznacząco odstaje od niego Marcin Kurzawa - autor 51 goli w 9 meczach dla Viretu CMC.

- To ostatni mecz w tym roku. Dodatkowo gramy u siebie w domu. Chcemy pozytywnie zakończyć rundę jesienną. Zapraszam wszystkich kibiców do dopingu. Będziemy starać się o komplet punktów. Mam nadzieję, że złe demony nas opuściły i w zdrowiu podejdziemy do tego starcia - zakończył trener KSZO.