Oskar Przysucha lepszy od Granatu Skarżysko-Kamienna w meczu kontrolnym. Trzy bramki Łukasza Książka. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
W meczu Granatu Skarżysko-Kamienna z Oskarem Przysucha padło aż 9 goli. Zobacz zdjęcia >>>Granat Skarżysko-Kamienna
Oskar Przysucha wygrał 5:4 z Granatem Skarżysko-Kamienna w meczu kontrolnym, przed startem sezonu 2023/2024. Spotkanie odbywało się w Wieniawie.

Oskar Przysucha - Granat Skarżysko-Kamienna 5:4 (2:2)
Bramki: Aleksander Bojanowicz 23, Zawodnik testowany 31, Damian Kołtunowicz z karnego 70, Michał Dorożyński 74, Zawodnik testowany z karnego 84 - Bartłomiej Książek 25, 43, 49, Karol Stępnik 63.

Oskar (I połowa): Wieczorek - Bojanowicz, Zawodnik testowany 1, Zawodnik testowany 2, Wicik - Nogaj, Czarnota, Bogołębski, Imiołek, Pankowski - Zawodnik testowany 3
Oskar (II połowa): Zawodnik testowany 4 - Dyl, Zawodnik testowany 1, Zawodnik testowany 2, Kornacki - Zawodnik testowany 5, Dorożyński, Woźniak, Kołtunowicz, Yukhymchuk - Zawodnik testowany 3
Granat: Prasek (75 Bodo) - Grzela (46 Makowski), Goździk (46 Garbacz), Dudzik (62 Materek), Dolegowski (60 J. Gurski) - Bartoszek, Papros, Pluta (46 Lasak), J. Gurski (46 Kaczmarski) - Książek, Stępnik (87 Drzazga)

Zobaczcie galerię zdjęć ze sparingu

Spotkanie pomiędzy Oskarem Przysucha i Granatem Skarżysko-Kamienna obfitowało w bramki i duże emocje. Do przerwy bohaterem meczu był Bartłomiej Książek - nowy nabytek Granatu, który zdobył oba gole dla zespołu ze Skarżyska Kamiennej. Niedługo po zmianie stron nowy napastnik strzelił swojego trzeciego gola, a w 63 minucie Karol Stępnik podwyższył prowadzenie i było już 4:2 dla Granatu. Gospodarze rzucili się jednak do odrabiania strat i zdobyli gola kontaktowego w 70 minucie. Chwilę później Oskar wyrównał stan meczu, a na 5 minut przed końcem spotkania zespół z województwa mazowieckiego objął prowadzenie, którego już nie oddał.

To kolejny mecz z rywalem z województwa świętokrzyskiego dla Oskara Przysucha. W poprzednim meczu kontrolnym zespół z Przysuchy zmierzył się z Neptunem Końskie. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Dla zespołu ze Skarżyska-Kamiennej była to druga porażka w letnim okresie przygotowawczym. W poprzednich spotkaniach Granat wygrał 4:3 z rezerwami Radomiaka i przegrał 0:1 z Drogowcem Jedlińsk. Więcej o tych meczach pisaliśmy tutaj: