Wybierz miasto:
  Ośrodek przeszczepiania nerek w Kielcach? To coraz bardziej...

  Ośrodek przeszczepiania nerek w Kielcach? To coraz bardziej realne! Na początek poradnia transplantacyjna

  (imo)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ośrodek przeszczepiania nerek w Kielcach? To coraz bardziej realne! Na początek poradnia transplantacyjna
  1/7
  przejdź do galerii

  ©materiały promocyjne

  To pierwszy tego typu obiekt w województwie. Poradnia transplantacyjna dla pacjentów po przeszczepie nerki i osób przygotowywanych do transplantacji rozpoczyna pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Dedykowana jest chorym głównie z regionu świętokrzyskiego.
  Doktor nauk medycznych Jacek Bicki – chirurg transplantolog, zastępca kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej w lecznicy na Czarnowie informuje, że poradnia pracować będzie trzy razy w tygodniu w: poniedziałki, wtorki i środy. - Stan swojego zdrowia będą mogli sprawdzać tu pacjenci, którzy przeszli przeszczep nerki. W pierwszym roku po zabiegu, kontrole są wymagane raz w miesiącu, później raz na trzy miesiące – wyjaśnia doktor Jacek Bicki. Dodaje, że u takich osób wykonywane są badania laboratoryjne, które monitorują funkcję nerki i stosowane jest leczenie immunosupresyjne, by z jednej strony wcześnie wykryć odrzucanie narządu przeszczepionego, a z drugiej minimalizować skutki uboczne leczenia.

  Jak zaznacza Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala, utworzenie poradni jest pierwszym krokiem do stworzenia w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ośrodka przeszczepiania nerek.

  Profesor Stanisław Głuszek, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej w WSzZ podkreśla, że istnieje ogromna potrzeba utworzenia w regionie świętokrzyskim takiej jednostki.
  – W tej chwili przygotowujemy dokumentację niezbędną do uzyskania akredytacji Ministerstwa Zdrowia, która jest wymagana do rozpoczęcia działalności transplantacyjnej – wyjaśnia profesor. W klinice pracuje już jeden transplantolog - doktor Jacek Bicki, a kolejny lekarz – Jakub Kuchinka – jest w trakcie specjalizacji w tej dziedzinie. Profesor dodaje, że deklarację współpracy ze szpitalem w Kielcach złożył już uznany warszawski ośrodek zajmujący się transplantologią.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Warto zobaczyć

  Diety