MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostateczne wyniki wyborów samorządowych 2024 w Świętokrzyskiem. Kto będzie rządził? Kto odniósł sukces, a kto poniósł porażkę?

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 12 lat
Wybory samorządowe 2024 to już przeszłość. Kto będzie rządził województwem? Którzy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci wygrali, a którzy ponieśli sromotne porażki? Jaka była frekwencja i w ilu miastach i gminach zarządzono drugą turę. O szczegółach mówi Adam Michcik, dyrektor kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Zobaczcie film.

Wybory samorządowe 2024

W niedzielę, 7 kwietnia odbyły się wybory samorządowe 2024. Równo o 7 otworzyły się lokale wyborcze w Kielcach i w każdej z gmin województwa świętokrzyskiego, a wyborcy oddali swoje głosy w wyborach na prezydentów, burmistrzów i wójtów, oraz na radnych miast, gmin, powiatów i sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła już wszystkie wyniki wyborów samorządowych. Szczegółowe dane przekazał nam Adam Michcik, dyrektor kieleckiej
Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła już wszystkie wyniki wyborów samorządowych. Szczegółowe dane przekazał nam Adam Michcik, dyrektor kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Dawid Łukasik

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła już wszystkie wyniki wyborów samorządowych. - W 29. na 102 świętokrzyskie miasta i gminy żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta nie uzyskał 50. procent głosów, dlatego będzie trzeba przeprowadzić drugą turę wyborów - informuje Adam Michcik, dyrektor kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego wyjaśniając, że ponowne głosowanie odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia.

Wybory samorządowe 2024. kto został prezydentem, burmistrzem, wójtem?

Mamy już oficjalne wyniki wyborów na stanowiska prezydentów, burmistrzów i wójtów w miastach i gminach województwa świętokrzyskiego. Zobaczcie kto wygrał, a gdzie jeszcze potrzebna będzie druga tura:

Wybory samorządowe 2024. Oto nowi radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Jaki będzie skład radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego? Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w Świętokrzyskiem 16. mandatów, Trzecia Droga ma 7. mandatów, Koalicja Obywatelska - 5., jeden mandat otrzymała Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Poznajcie wszystkich radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. O szczegółach piszemy tutaj: To oni będą rządzić w regionie! Oto nowi radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Ile głosów zdobyli? Kto był rekordzistą?

Wybory samorządowe 2024. Kto marszałkiem województwa, kto w zarządzie?

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i uzyskało w tym gremium samodzielną większość. Sprawia to, że będzie mogło - bez oglądania się na innych - wybrać marszałka województwa oraz wszystkich członków zarządu. Praktycznie pewne jest, że marszałkiem zostanie Renata Janik, która uzyskała najwyższy w historii wynik w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, w zarządzie znajdą się najprawdopodobniej Marek Bogusławski, Magdalena Zieleń, Andrzej Pruś i Grzegorz Socha. Zobaczcie szczegóły:

Wybory 2024. Ostateczna frekwencja

7 kwietnia do lokali wyborczych udało się wyjątkowo wielu mieszkańców Świętokrzyskiego. W regionie odnotowano jedną z najwyższych w Polsce frekwencji.

Wybory samorządowe w Świętokrzyskiem. Niesamowite rekordy

Zaskakujące wyniki kandydatów, rekordowa frekwencja i... istny thriller podczas liczenia głosów z ostatnich komisji wyborczych w Świętokrzyskiem. Wybory obfitowały w ogromną ilość sensacji. Zobaczcie najciekawsze z nich:

Wybory samorządowe 2024. Największe porażki

W nowym gronie włodarzy zabraknie wielu osób, które przez lata piastowały najważniejsze stanowisko w mieście czy gminie. Oto najwięksi przegrani wyborów 2024.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie