Ostrowczanie boksowali w Przemyślu

/waf/
Damian Falecki, obok Błażeja Surowca, zaprezentował się w Przemyślu najlepiej z pięściarzy KSZO. Rafał Soboń
Błażej Surowiec i Damian Falecki z KSZO wygrali swoje walki na turnieju bokserskim w Przemyślu.

W sobotę, 7 maja zawodnicy KSZO wzięli udział w Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. W ramach turnieju odbyło się 17 walk w różnych kategoriach wiekowych.

Trenerzy Eugeniusz Cioch, Ireneusz Tracz i Wojciech Surowiec zabrali na turniej kilku zawodników, z których najlepiej zaprezentowali się Błażej Surowiec i Damian Falecki. Kadet Surowiec- świeżo upieczony brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wadze 75 kg- pokonał 3:0 Konrada Pisarskiego z Waltera Rzeszów. Z kolei Falecki- tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów- także jednogłośnie zwyciężył Mateusza Janika (Spaw Mar Tarnów).

Inni nasi pięściarze musieli uznać wyższość swoich rywali. W kadetach przegrali Tomasz Urbanek (46 kg)- jednogłośnie z Mateuszem Krawcem (Ring Sanok) i Grzegorz Safiański (75 kg)- przez RSC w trzecim starciu z Mateuszem Ziomkiem (Wisłok Rzeszów). Z kolei wśród juniorów Mariusz Kopias (60 kg) już w pierwszej rundzie przegrał przez RSC z Rafałem Długoszem (Niedźwiadki Przemyśl), Jacek Kubik (69 kg) jednogłośnie uległ Kamilowi Lisowi (Iryda Mielec), a Andrzej Kołton (75 kg) przez RSC w trzecim starciu przegrał z Filipem Mazurem (Wisłok Rzeszów).

W najbliższy weekend zawodnicy KSZO skrzyżują rękawice w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.