Ostrowczanki bez zwycięstwa. Wojewódzki finał gimnazjalistek dla Sandomierza

waf
Publiczne Gimnazjum numer 3 w Ostrowcu reprezentowali: Katarzyna Kończak, Monika Conti, Marta Podeszwa, Paulina Stawnicka, Martyna Stańko, Kinga Wyroda, Aleksandra Rusinowicz, Martyna Sałatowska. Opiekunowie: Maria Jaros, Anna Kępczyńska, Paweł Łagoda. Dziewczęta z „trójki” zajęły szóste miejsce w województwie. Fot. Waldemar Frańczak
Szóste miejsce zajął zespół Gimnazjum numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Ostrowcu odbył się finał wojewódzki w siatkówce dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 7 zespołów, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Ich zwycięzcy zagrali o pierwsze miejsce w turnieju, a zespoły zajmujące następne lokaty- o kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. Niestety, reprezentujący Ostrowiec zespół Gimnazjum numer 3 przegrał mecze w grupie z Gimnazjum numer 2 w Końskich 0:2 i Gimnazjum numer 1 w Sandomierzu 0:2, a także mecz o piątą lokatę - z Gimnazjum numer 1 w Opatowie 0:2.

Mistrzyniami województwa zostały uczennice z Gimnazjum numer 1 w Sandomierzu, które w finałowym pojedynku pokonały koleżanki z Gimnazjum numer 2 w Skarżysku.