MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oświadczenie majątkowe młodszego inspektora Piotra Piłatowskiego, komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie

Elżbieta Zemsta
Elżbieta Zemsta
Oświadczenie majątkowe młodszego inspektora Piotra Piłatowskiego.
Oświadczenie majątkowe młodszego inspektora Piotra Piłatowskiego.
Dziś analizujemy majątek inspektora Piotra Piłatowskiego, szefa jędrzejowskich policjantów. Zobaczcie, co znajduje się w jego oświadczeniu za 2023 rok. Jakie posiada nieruchomości, działki? Czy zasiada w spółkach handlowych? Ile zarobił w minionym roku?

Prześwietlamy majątek młodszego inspektora Piotra Piłatowskiego

Według przepisów prawa komendanci wojewódzcy, miejscy i powiatowi policji są zobowiązani do corocznego składania oświadczeń o stanie ich majątku. Ma to między innymi przeciwdziałać korupcji.

Dziś analizujemy majątek młodszego inspektora Piotra Piłatowskiego, szefa jędrzejowskich policjantów. W galerii zdjęć sprawdź jakie posiada nieruchomości i ile zarobił.

Prześwietlamy majątki komendanta miejskiego i komendantów powiatowych świętokrzyskiego garnizony policji. Sprawdź jakie posiadają nieruchomości i ile zarobili. Dane za rok 2023 porównujemy z deklaracjami z ubiegłego roku. Są ciekawe różnice.

Prawo nakazuje, aby każdy policjant, który rozpoczyna pracę jest zobowiązany do złożenia oświadczenia majątkowego. W oświadczeniach mają się znaleźć informacje o przychodach, także tych objętych współwłasnością majątkową, dane o posiadanych zasobach finansowych i nieruchomościach raz udziałach i akcjach w spółkach Skarbu Państwa.

Warto dodać, że policjant nie może mieć innego (poza służbą) zajęcia zarobkowego bez pisemnej zgody przełożonego.

Policjanci muszą składać oświadczenia co roku albo na żądanie przełożonego. Ich deklaracje są analizowane i przechowywane przez okres dziesięciu lat – informacje zawarte w oświadczeniach stanowią tajemnicę prawnie chronioną.

Inaczej sytuacja wygląda w stosunku do osób, które piastują najwyższe stanowiska w strukturach policji – mowa o komendantach miejskich, powiatowych i komendancie wojewódzkim. Ich oświadczenia są publikowane bez ich zgody, na właściwych stronach Biuletynu Informacji Publicznej (z publikacji wyłączone są informacje o PESELU, NIP-ie adresie oraz o położeniu określonych nieruchomości czy działek).

Na czym polega oświadczenie majątkowe?

Oświadczenie majątkowe – oświadczenie o stanie majątku własnego (ewentualnie również osób najbliższych), którego złożenie może być obowiązkowe.

Co grozi za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych?

Błąd lub fałsz w oświadczeniu majątkowym reguluje kodeks karny w art. 233 ust. 1 i 6 zagrożone jest karą od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie