Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto Samorządowcy Roku 2023 w Świętokrzyskiem. Najlepszy Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno. Zobacz zdjęcia z gali

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Oto trzech najlepszych samorządowców w województwie świętokrzyskim. Od lewej Krzysztof Gajewski, Zbigniew Janik i Paweł Zagaja
Oto trzech najlepszych samorządowców w województwie świętokrzyskim. Od lewej Krzysztof Gajewski, Zbigniew Janik i Paweł Zagaja Dawid Łukasik
Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno w powiecie buskim otrzymał tytuł Samorządowca Roku 2023 w województwie świętokrzyskim. Drugie miejsce zajął Paweł Zagaja, burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn, a trzecie wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski. Z kolei najwyżej ocenionym radnym został radny Rady Miasta Kielce Kamil Suchański. Najlepiej ocenianym Członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego została wicemarszałek Renata Janik. We wtorek, 27 lutego, w Grand Hotelu w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie „Echa Dnia” Samorządowiec Roku 2023. Zobaczcie zdjęcia z gali.

Oto najlepsi samorządowcy 2023 roku w Świętokrzyskiem

Zakończyła się akcja "Mała Ojczyzna - duża sprawa". Ponownie oceniliśmy prezydentów, burmistrzów i wójtów ze Świętokrzyskiego, tym razem po piątym roku ich pracy, na zakończenie kadencji 2018-2023. Wspólnie z czytelnikami „Echa Dnia” wyłoniliśmy i nagrodziliśmy najlepszych samorządowców 2023 roku w każdym z powiatów oraz w całym województwie. Oceniliśmy też pracę radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a także radnych wszystkich miast i gmin w regionie oraz członków zarządów powiatów i Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Na uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 27 lutego w Grand Hotelu w Kielcach nagrodziliśmy trzech najlepszych samorządowców w województwie świętokrzyskim.

Trzecie miejsce, podobnie jak przed rokiem należy do Krzysztofa Gajewskiego, wójta gminy Waśniów w powiecie ostrowieckim. Zarządza gminą od 1990 roku. Został wybrany jako młody, dwudziestokilkuletni mężczyzna, który wiedział, czego potrzeba tej Gminie, miał pomysł, jak zmotywować mieszkańców do działania, a tym samym do zmieniania wizerunku miejsca, w którym żyją. Przez ten czas Gmina przeszła długą drogę i nadal nieustannie się rozwija.

Samorządowiec to pewna misja, którą pełnimy i ja Wam za to również gratuluję i dziękuję. Ale nie było podziękowań dla osób, które są z nami na co dzień, którzy przeżywają tą naszą pracę. To naszym żonom dziękujemy, czy mężom za to, że wytrzymują z nami tak ciężką pracę jaką wykonujemy. Wam wszystkim gratuluję, dziękuję

- mówił Krzysztof Gajewski podczas gali.

Trzecie miejsce, podobnie jak przed rokiem należy do Krzysztofa Gajewskiego, wójta gminy Waśniów w powiecie ostrowieckim.
Trzecie miejsce, podobnie jak przed rokiem należy do Krzysztofa Gajewskiego, wójta gminy Waśniów w powiecie ostrowieckim.

Drugie miejsce zajął Paweł Zagaja, burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn w powiecie buskim. Ukończył Technikum Mechaniczne w Szczucinie następnie tytuł mgr inż. zdobył na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył dodatkowo studia podyplomowe na wielu uczelniach m.in. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Politechnikę Krakowską, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Dodatkowo ukończył studia menadżerskie MBA Collegium Humanum w Warszawie. Kurs kwalifikacyjny w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju z zakresu organizacji pomocy społecznej. Zdobyta wiedza podczas studiów pozwoliła mu opracować wiele ciekawych projektów, które zaowocowały pozyskaniem pieniędzy m.in. z funduszy europejskich. Doświadczenie w samorządzie zdobył będąc od 2002 roku radnym Rady Gminy Nowy Korczyn Od 2010 roku pełni nieprzerwanie funkcję Burmistrza Gminy Nowy Korczyn. Prywatnie Paweł Zagaja to szczęśliwy mąż Aldony i ojciec czwórki dzieci – Jakuba, Adrianny, Zofii i Wojciecha.

Ja przede wszystkim dedykuję to wyróżnienie mieszkańcom mojej gminy Nowy Korczyn. Ale chciałbym również podziękować za cierpliwość w rodzinie. Jestem szczęśliwym ojcem czwórki dzieci i ten czas spędzony z rodziną jest bezcenny. Praca w samorządzie wymaga wielu chwil spędzonych z mieszkańcami. To również pogodzenie tych dwóch rzeczy jest niezwykle trudne. Wszystkim tutaj samorządowcom, koleżankom, kolegom, życzę aby ten okres zbliżający się, czyli tego wysiłku, który był podczas minionych pięciu lat zaowocował nie tylko sukcesem, ale również był takim czasem szczęśliwym, że w domu będzie się też układało. Przed nami samorządowcami wiele wysiłku, również ten czas podsumowania. Życzę, aby ten okres był jak najobfitszy i te spotkania były jak najmilsze, tak jak dzisiaj na tej sali to spotkanie jest bardzo miłe

- mówił Paweł Zagaja po odebraniu nagrody.

Drugie miejsce zajął Paweł Zagaja, burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn w powiecie buskim.
Drugie miejsce zajął Paweł Zagaja, burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn w powiecie buskim.

Samorządowcem Roku 2023 został Zbigniew Janik, wójt Gminy Gnojno w powiecie buskim. Karierę samorządowca rozpoczął w 1990 roku jako radny, następnie członek zarządu a od 2002 roku jest Wójtem Gminy Gnojno. Przez lata urzędowania na terenie gminy zostało zrealizowanych wiele inwestycji i podjętych działań. Pan Wójt jest postrzegany przez mieszkańców jako bardzo pomocny i przyjacielski, zawsze z otwartym sercem dla drugiego człowieka.

W związku z tym, że jestem przy mikrofonie po raz drugi, podtrzymuję wszystko co powiedziałem i życzę wszystkim miłej zabawy

- mówił Zbigniew Janik po odebraniu nagrody.

Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno w powiecie buskim otrzymał tytuł Samorządowca Roku 2023 w województwie świętokrzyskim.
Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno w powiecie buskim otrzymał tytuł Samorządowca Roku 2023 w województwie świętokrzyskim.

Zobaczcie zdjęcia z gali wręczenia nagród najlepszym samorządowcom w Świętokrzyskiem:

Najaktywniejszym i najlepiej ocenionym członkiem powiatu został Cezary Majcher, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego.

Szanowni Państwo, wójtowie, burmistrzowie, samorządowcy. Chciałbym serdecznie podziękować za tą nagrodę i życzyć Państwu miłego wieczoru.

- mówił laureat po odebraniu nagrody.

Cezary Majcher uczęszczał do wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Kielcach na kierunku Ekonomia. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Administracja z elementami e-administracji w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach oraz na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Nadzoruje Wydział Komunikacji Transportu oraz Powiatowy Zarząd Dróg. Pozyskał 316 milionów zł. na poprawę infrastruktury drogowej, co pozwoli na realizację 133 inwestycji na drogach powiatowych. Głównymi zadaniami i kompetencjami Pana Cezarego są m.in.: zapewnienie kompleksowego rozwiązywana problemów powiatu, a także współpraca z kierownikami powiatowych służb, inspekcji i straży. Dodatkowo zajmuje się organizacją i prowadzeniem negocjacji w zakresie porozumień zawieranych przez powiat z gminami, organami administracji rządowej i innymi jednostkami organizacyjnymi.

Najaktywniejszym i najlepiej ocenionym członkiem powiatu został Cezary Majcher - Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego
Najaktywniejszym i najlepiej ocenionym członkiem powiatu został Cezary Majcher - Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego

W ty roku chcieliśmy docenić także najlepiej ocenianego Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Zwyciężyła Renata Janik - Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego. Polityk, urzędniczka samorządowa i działaczka społeczna, samorządowiec, wiceprzewodnicząca rady powiatu kieleckiego w latach 2010–2013, posłanka na Sejm VII kadencji, od 2018 wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Od lat podejmuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych w regionie świętokrzyskim. Współpracuje ze środowiskiem seniorów, wspierając liczne kluby seniora i uniwersytety III wieku.

Najlepiej ocenianym Członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego została Renata Janik - Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego
Najlepiej ocenianym Członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego została Renata Janik - Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego

Wybraliśmy także TOP 20 najlepiej ocenionych radnych w Świętokrzyskiem. Oto oni:

 • 1. miejsce należy do Kamila Suchańskiego, radnego Rady Miasta Kielce
 • 2. miejsce zdobył Aron Pietruszka, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
 • 3. miejsce należy do Adama Stoksika, radnego Rady Powiatu Kazimierskiego
 • 4. miejsce zajęła Tadeusz Jewiarz, radny Rady Powiatu Buskiego
 • 5. miejsce należy do Ryszarda Nagórnego, radnego Rady Powiatu Sandomierskiego
 • 6. miejsce zdobył Tomasz Otrębski, radny Rady Miasta i Gminy Staszów
 • 7. miejsce zajął Eryk Grabowski, radny Rady Gminy Solec Zdrój w powiecie buskim
 • 8. miejsce zajęła Emilia Łupina, radna Rady Powiatu Ostrowieckiego
 • 9. miejsce zajął Ryszard Znój, radny Rady Miasta i Gminy Morawica w powiecie kieleckim
 • 10. miejsce zdobywa Tomasz Ziewiec, radny Rady Gminy Pawłów w powiecie starachowickim
 • 11. miejsce ex aequo zajął Bronisław Paluch, radny Rady Miasta Starachowice
 • 11. miejsce także należy do Joanny Winiarskiej, radnej Rady Miasta Kielce
 • 13. miejsce należy do Tomasza Andrzejewskiego, radnego Rady Miasta Starachowice
 • 14. miejsce zajęła Małgorzata Gusta, radna Rady Powiatu Włoszczowskiego
 • 15. miejsce zdobył Mariusz Bodo, radny Rady Miasta Skarżyska Kamiennej
 • 16. miejsce należy do Arkadiusza Ślipikowskiego, radnego Rady Miasta Kielce
 • 17. miejsce zajął Kryspin Bednarczyk, radny Rady Miasta i Gminy Staszów
 • 18. miejsce zajęła Grażyna Szklarska, radna Rady Powiatu Sandomierskiego
 • 19. miejsce zajął Damian Woźniak, radny Rady Miasta i Gminy Morawica w powiecie kieleckim
 • 20. miejsce zajął Grzegorz Wesołowski, radny Rady Miasta i Gminy Chmielnik w powiecie kieleckim

Będę mówił krótko. Chciałem pogratulować wszystkim nagrodzonymi wyróżnionym oraz życzyć miłej zabawy. Kapitule dziękuję za zorganizowanie takiego plebiscytu

- mówił Kamil Suchański po odebraniu nagrody.

Oto TOP 20 najlepiej ocenionych radnych w Świętokrzyskiem.
Oto TOP 20 najlepiej ocenionych radnych w Świętokrzyskiem.

Zobaczcie zdjęcia z gali wręczenia nagród najlepszym samorządowcom w Świętokrzyskiem:

Zobacz zapis transmisji z gali

od 7 lat

Kulisy gali Laur Samorządowy i Samorządowiec Roku 2023

Po gali nadszedł czas na poczęstunek i zabawę. Zaproszeni goście w tym roku wyjątkowo mocno skupili się na robieniu sobie zdjęć i filmików, by publikować je w mediach społecznościowych. Zobaczcie kulisy gali Laur Samorządowy i Samorządowiec Roku 2023:

Poznaj najlepszych samorządowców i radnych w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie