Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Samorządowiec Roku 2023 w powiecie starachowickim. Marzena Bernat i Mirosław Seweryn najlepszymi włodarzami, Tomasz Ziewiec radnym

Anna Bilska
Anna Bilska
Tytuły Samorządowca Roku 2023 w powiecie starachowickim otrzymali: Marzena Bernat, wójt Gminy Brody oraz Mirosław Seweryn, wójt Gminy Mirzec. Najskuteczniejszym radnym w powiecie został Tomasz Ziewiec, radny Rady Gminy Pawłów (zdjęcie na dole).
Tytuły Samorządowca Roku 2023 w powiecie starachowickim otrzymali: Marzena Bernat, wójt Gminy Brody oraz Mirosław Seweryn, wójt Gminy Mirzec. Najskuteczniejszym radnym w powiecie został Tomasz Ziewiec, radny Rady Gminy Pawłów (zdjęcie na dole).
We wtorek, 27 lutego, w Grand Hotelu w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie „Echa Dnia” Samorządowiec Roku 2023. Tytuł najlepszego włodarza w powiecie starachowickim otrzymali Marzena Bernat, wójt Gminy Brody oraz Mirosław Seweryn, wójt Gminy Mirzec. Najskuteczniejszym radnym w powiecie został Tomasz Ziewiec, radny Rady Gminy Pawłów.

Oto najlepsi samorządowcy w powiecie starachowickim

Zakończyła się akcja "Mała Ojczyzna - duża sprawa". Ponownie oceniliśmy prezydentów, burmistrzów i wójtów ze Świętokrzyskiego, tym razem po piątym roku ich pracy, na zakończenie kadencji 2018-2023. Wspólnie z czytelnikami „Echa Dnia” wyłoniliśmy i nagrodziliśmy najlepszych samorządowców 2023 roku w każdym z powiatów oraz w całym województwie. Oceniliśmy też pracę radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a także radnych wszystkich miast i gmin w regionie oraz członków zarządów powiatów i Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Na uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 27 lutego w Grand Hotelu w Kielcach nagrodziliśmy laureatów, wśród nich najlepszego włodarza oraz trzech najskuteczniejszych radnych w powiecie starachowickim.

Samorządowcem Roku 2023 zostali Marzena Bernat, wójt Gminy Brody oraz Mirosław Seweryn, wójt Gminy Mirzec..

Marzena Bernat funkcję wójta gminy Brody pełni od 2014 roku. Wcześniej pracowała w banku. Najpierw jako referent ds. obsługi klienta, następnie starszy kontroler jakości znaków pieniężnych. Studiowała Rachunkowość i Finanse na Politechnice Radomskiej. Uczęszczała do II LO w Starachowicach.

Mirosław Seweryn funkcję wójta Gminy Mirzec sprawuje od 2016 roku. Z wykształcenia jest ekonomistą. Przed wygranymi wyborami pracował najpierw w Urzędzie Gminy w Mircu, następnie w Starostwie Powiatowym. Przez kilka lat rządów Wójta, Gmina Mirzec dokonała licznych inwestycji i działań, które były prowadzone sukcesywnie od kilku lat w różnych dziedzinach życia w każdym z sołectw gminy Mirzec. Zdecydowana większość z nich realizowana była przy udziale unijnych i rządowych dofinansowań. Gmina Mirzec położyła ogromy nacisk na stworzenie dobrych warunków rozwoju dla każdej grupy mieszkańców, z sukcesami sięgając po pieniądze zewnętrzne na działania z zakresu drogownictwa, ochrony środowiska, oświaty, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, opieki społecznej, kultury, sportu, oferty dla seniorów i młodzieży.

Najlepsi radni w powiecie starachowickim

Najskuteczniejszym radnym w powiecie starachowickim został Tomasz Ziewiec, radny Rady Gminy Pawłów. Drugie miejsce zajął Bronisław Paluch, radny Rady Miasta Starachowice, trzecie Tomasz Andrzejewski, radny Rady Miasta Starachowice.

Zobaczcie także relację z gali oraz laureatów w województwie:

Czytaj więcej o akcji Samorządowiec Roku 2023:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie