Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pacjenci szpitala w Czerwonej Górze narzekają na opłaty parkingowe

red
Parking przy szpitalu w Czerwonej Górze przeznaczony jest tylko dla pacjentów i odwiedzających.
Parking przy szpitalu w Czerwonej Górze przeznaczony jest tylko dla pacjentów i odwiedzających.
- Jeszcze do niedawna za wjazd na teren parkingu przy szpitalu w Czerwonej Górze płaciło się jednorazowo 3 złote, teraz tyle płaci się za godzinę postoju. Dla pacjentów, którzy w przyszpitalnej poradni spędzają po kilka godzin, to ogromna kwota – opowiada nasza czytelniczka.

- Poradnia jest czynna od godziny 7.30, ale lekarze często przychodzą dopiero około 10. Zdarza się więc, że pacjenci muszą płacić za kilkugodzinny postój. Tak też było niedawno. Wielu oczekujących było oburzonych, jeden z pacjentów wziął kwitek parkingowy i poszedł do dyrekcji szpitala – relacjonuje pani Edyta i pyta: - Z czego wynika tak duża podwyżka? Moim zdaniem opłata mogłaby wynosić nawet 5 złotych, ale jednorazowo. Wielokrotność 3 złotych to za dużo za korzystanie z parkingu.

O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze, doktora Youssefa Sleimana. – Opłaty pobierane za parkowanie pokrywają utrzymanie parkingu – jego sprzątanie, odśnieżanie, koszenie trawników. Gdy obowiązywała jednorazowa opłata za wjazd, często zdarzało się, że z parkingu korzystały osoby nie będące pacjentami ani odwiedzającymi, a dla pracowników szpitala już o godzinie 7 rano brakowało wolnych miejsc postojowych – wyjaśnia dyrektor.

Tłumaczy, że pacjenci lecznicy i poradni mogą liczyć na wiele ulg. Także zasady korzystania z przyszpitalnego parkingu nie są zdaniem dyrektora Sleimana restrykcyjne. – Pacjenci umawiani są do poradni na konkretną godzinę. Przykładowo, jeśli ktoś zapisany na godzinę 9 przyjeżdża o czasie, dostaje pół godziny na parkingu gratis. Jeżeli jednak pojawia się już o 7, to jego wola. Zdarza się, że lekarze przychodzą do poradni z opóźnieniem. To zwykle wynik przedłużającej się operacji bądź pilnej interwencji. Pacjent może wtedy poprosić o adnotację na kwitku parkingowym, że ten czas wydłużył się nie z jego winy – wylicza dyrektor Sleiman.

Również osoby hospitalizowane nie muszą opłacać parkingu za godziny. – Jeżeli pacjent przebywa w szpitalu powyżej trzech dni, płaci 3 złote za dobę postoju auta. Rodzina przywożąca chorego na izbę przyjęć ma bezpłatnie pół godziny parkowania. Z kolei mogą pozostawić samochód na parkingu przez cztery godziny za darmo – wyjaśnia doktor Youssef Sleiman.
Chęciny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie