Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Państwowa Straż Pożarna ze Skarżyska podsumowała rok. Gościem spotkania był marszałek województwa Andrzej Bętkowski

Anna Michalska
Podsumowanie roku w Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej z udziałem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Podsumowanie roku w Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej z udziałem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego. Więcej na kolejnych zdjęciach.
We wtorek 20 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej podsumowano stan ochrony przeciwpożarowej za rok 2023 w powiecie skarżyskim. Informację przedstawił komendant, młodszy brygadier Marcin Jasiński. Gościem spotkania był marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który przekazał strażakom podziękowania za służbę na rzecz mieszkańców powiatu.

Państwowa Straż Pożarna ze Skarżyska podsumowała rok

Z zaprezentowanego raportu o stanie ochrony przeciwpożarowej w 2023 roku wynika, że w ubiegłym roku skarżyscy strażacy interweniowali 859 razy, co oznacza że średnio 2,5 razy na dobę. Wyjeżdżali do zdarzeń drogowych, pożarów i innych interwencji. Najczęściej – 581 razy – do miejscowych zagrożeń, ponad połowa wydarzeń miała miejsce na terenie miasta Skarżysko-Kamienna. Przeważająca większość podejmowanych działań dotyczyła wydarzeń w budynkach mieszkalnych, pożarów traw i nieużytków oraz uczestnictwa strażaków w niesieniu pomocy podczas zdarzeń drogowych.

Prowadzono także akcje prewencyjne, ucząc dzieci i młodzież zasad spędzania wolnego czasu nad wodą i podczas wakacyjnych podróży, zasad korzystania z dróg, organizowano spotkania z seniorami w celu przekazania wiedzy o zagrożeniu zatruciem czadem podczas korzystania z wadliwych instalacji gazowych, informując o zagrożeniu płynącym z wypalania traw.

Skarżyscy strażacy z państwowej straży pożarnej dysponowali w ubiegłym roku 16 samochodami gaśniczymi, 3 samochodami ratownictwa technicznego i samochodem ratownictwa chemicznego.

Zobaczcie galerię zdjęć ze spotkania strażaków w Skarżysku-Kamiennej

Obecny na spotkaniu marszałek województwa Andrzej Bętkowski przekazał strażakom podziękowania za służbę na rzecz mieszkańców powiatu.

Andrzej Bętkowski ze strażą pożarną związany jest od 2000 roku. Obecnie jest członkiem prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz prezesem zarządu powiatowego związku w Skarżysku-Kamiennej i wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Zanim zasiadł we władzach świętokrzyskich strażaków-ochotników, współpracował z Państwową Strażą Pożarną szkoląc strażaków z powiatu skarżyskiego. Wychowankowie Andrzeja Bętkowskiego zdobywali medale mistrzostw Polski w takich dyscyplinach jak drabina hakowa, ćwiczenia bojowe czy tor przeszkód.

Zobaczcie galerię zdjęć ze spotkania strażaków w Skarżysku-Kamiennej

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie