Partyzant zmierzy się z Wierną, Neptun z Naprzodem

Kamil Markiewicz
Piotr Gardynik zdobył zwycięską bramkę dla Neptuna Końskie w sobotnim spotkaniu z Klimontowianką Klimontów. Kamil Markiewicz
Runda jesienna w czwartej lidze zbliża się ku końcowi. Naszym zespołom Neptunowi Końskie i Partyzantowi Radoszyce pozostały po trzy spotkania.

W sobotę, Partyzant Radoszyce grał przed własną publicznością. Nasza drużyna zmierzyła się z beniaminkiem rozgrywek Kamienną Brody, któremu uległa 0:1. Bramkę dla gości zdobył w 17 minucie doświadczony Artur Kidoń. - W pierwszej połowie oba zespoły wzajemnie sprawdzały swoje umiejętności. Goście mieli jedną podbramkową okazję, którą wykorzystali. Po przerwie dominowaliśmy na boisku. Mieliśmy aż siedem stuprocentowych sytuacji na zdobycie bramek. Trzy okazje miał Damian Kopyciński, a po jednej Bartłomiej Idzikowski, Karol Nieszporek, Maciej Mazur i Michał Miśtal - powiedział Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

Gardynik dał zwycięstwo Neptunowi

O tej samej porze, co mecz w Radoszycach, w Klimontowie Neptun Końskie zmierzył się z miejscową Klimontowianką. Nasza drużyna zwyciężyła 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 40 minucie Piotr Gardynik. - Nasze zwycięstwo powinno być znacznie wyższe. Do przerwy powinniśmy prowadzić już 4:0. Gospodarze nawet raz nie zagrozili naszej bramce - powiedział Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

W tabeli bardzo ciasno

Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej w tabeli czwartej ligi jest bardzo ciasno. Neptun z 18 punktami zajmuje szóste miejsce, a Partyzant, który ma punkt mniej plasuje się na dziesiątej pozycji. Zwycięstwo w najbliższej kolejce może wywindować nasze zespoły nawet na czwarte miejsce. Porażka może spowodować spadek na dwunastą pozycję. Czwarta w tabeli jest Lubrzanka Kajetanów, która ma 19 punktów. Niższe miejsca zajmują kolejno: Olimpia-Pogoń Staszów, Neptun, Unia Sędziszów, Kamienna Brody i Hetman Włoszczowa, które mają po 18 punktów, a także Partyzant oraz Alit Ożarów - po 17 punktów, GKS Rudki - 15 punktów i Nidzianka Bieliny, TS 1946 Nida Pińczów - po 14 punktów.

Do Końskich przyjeżdża Lubrzanka

W niedzielę, o godzinie 13, Neptun podejmował będzie na własnym boisku Lubrzankę Kajetanów. Nasz zespół zagra w optymalnym składzie. - Będzie to pojedynek o przysłowiowe „sześć punktów”, ponieważ w tabeli jest bardzo ciasno i każda strata punktów może kosztować nas znaczny spadek w tabeli. Zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć w tym spotkaniu - mówił Waldemar Szpiega.

Partyzant jedzie do outsidera

O tej samej porze, co mecz w Końskich, w Busku-Zdroju rozpocznie się spotkanie, w którym Partyzant zmierzy się z ostatnim w tabeli Zdrojem. Pod znakiem zapytania w tym pojedynku stoi występ kontuzjowanego Andrija Korola, a także zmagających się z przeziębieniem Bartłomieja Paprosa, Michała Grudnia i Roberta Zagdana. - Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Buski zespół ma nowego trenera i na pewno przed własną publicznością będzie chciał wygrać - mówił Jarosław Komisarski.

Trenerem Zdroju został Ireneusz Pietrzykowski, który zastąpił na tym stanowisku Zdzisława Maja.

Kolejne mecze w środę

W środę, o godzinie 12, nasze zespoły rozegrają mecze przedostatniej kolejki rundy jesiennej. Partyzant zmierzy się u siebie z liderem Wierną Małogoszcz, a Neptun zagra na wyjeździe z zajmującym obecnie pozycję wicelidera Naprzodem Jędrzejów. a ą