Pechowy remis piłkarzy ręcznych z Węgrami

/PK/, zprp.pl
W pierwszym dniu rozgrywanego w Czechach turnieju noworocznego piłkarzy ręcznych, Polska zremisowała w Brnie z Węgrami 27:27. Impreza to ostatni sprawdzian naszego zespołu przed rozpoczynającymi się 11 stycznia w Hiszpanii mistrzostwami świata.

Polska - Węgry 27:27 (14:12)

Polska: Szmal, Wichary - Bielecki 4, M. Jurecki 5, Jaszka 1, K. Lijewski 1, Bartczak, Pilitowski, Chodara, Wiśniewski 1, B. Jurecki 2, Jurkiewicz 2, Syprzak 2, Krajewski 3, Kubisztal 6 (4), Szpera, Orzechowski. Kary: 2 minuty.

Węgry: Tatai, Mikler, Liszkai - Szollosi, T. Mocsai, Csaszar 10 (2), Ivancsik 1, Harsanyi 3, Putics, Krivokapić, K. Nagy 3, L. Nagy 6, Grebenar, Vadkerti, Zubai 2, Schuch, Ancsin 2, Lekai. Kary: 10 minut

Polacy bardzo dobrze zaczęli mecz - prowadzili 6:2, a cztery pierwsze bramki były dziełem rozgrywającego Vive Targi Kielce, Michała Jureckiego. Bardzo dobrze spisywał się również bramkarz mistrzów Polski Sławomir Szmal, który bronił niemal przez cały mecz. Niestety, na skutek błędów technicznych i nieskutecznych rzutów "biało-czerwonych" z drugiej linii, w 21 minucie Węgrzy wyrównali na 11:11.

W drugiej połowie cały czas drużyna Michaela Bieglera odskakiwała na jedną, dwie bramki, ale Węgrzy szybko doprowadzali do remisu. Minutę przed końcem na 27:25 trafił dobrze spisujący się w drugiej połowie kielczanin Karol Bielecki (zagrał również czwarty z zawodników Vive Targi Kielce w kadrze, Krzysztof Lijewski). Niestety, Madziarzy najpierw zdobyli kontaktową bramkę (Gabor Csaszar - 10 goli w całym meczu), a Polacy 5 sekund przed końcem zgubili piłkę i Węgrzy po kontrze wyrównali.
W innym piątkowym meczu Czechy przegrały ze Słowacją 22:30 (12:14). W sobotę o 14.15 Polska gra ze Słowacją, a w niedzielę o 11.15 z Czechami (transmisja Polsat Sport).