PGE VIVE gra w piątek ostatni mecz przed przerwą [relacja live od godziny 18.30]

Anna Benicewicz-Miazga
Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce rozegrają w piątek w Hali Legionów ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną. O godzinie 18.30 zmierzą się z beniaminkiem PGNiG Superligi, MKS Kalisz.

RELACJA LIVE OD GODZINY 18.30 TUTAJ

W środę drużyna trenerów Talanta Dujszebajewa i Tomasza Strząbały wygrała w w Płocku „świętą wojnę” z Orlenem Wisłą 31:30. W odróżnieniu od ostatnich meczów w Lidze Mistrzów, tym razem ostatnie minuty spotkania należały do naszego zespołu. Dzięki temu zwycięstwu, w zbiorczej tabeli PGNiG Superligi przewaga kielczan nad płocczanami wzrosła do pięciu punktów - PGE VIVE ma ich 28, płocczanie 23.

- Najbardziej pozytywną rzeczą było nasze zwycięstwo, bardzo się cieszymy, że udało nam się rozstrzygnąć w końcówce, mimo że mecz był bardzo wyrównany praktycznie przez 60 minut. Coraz lepiej czujemy się na parkiecie, coraz lepiej funkcjonujemy jako drużyna - mówił rozgrywający kieleckiego zespołu, Mariusz Jurkiewicz.

Piątkowy mecz z MKS Kalisz miał być rozegrany dopiero 16 stycznia, ale ze względu na odbywające się wtedy mistrzostwa Europy i wyjazd na nie kilku zawodników PGE VIVE, będzie rozegrany wcześniej.

Mecz kielczan w Kaliszu otwierał sezon 2017/2018. Choć gospodarze zagrali bardzo ambitnie, to nasza drużyna wygrała bez najmniejszych problemów 36:20. Zespół trenera Pawła Ruska w dużej części składa się zawodników, którzy wywalczyli awans z pierwszej ligi, ale pozyskano do niego kilku doświadczonych zawodników - bramkarza Edina Tatara i rozgrywającego Kiryła Kniaziewa z Sandry Spa Pogoni Szczecin, czy wicemistrza świata z 2007 roku, obrotowego Zbigniewa Kwiatkowskiego z Orlenu Wisły Płock.

Po piątkowym meczu nastąpi przerwa dla reprezentacji, a kolejny mecz w PGNiG Superlidze PGE VIVE rozegra we wtorek, 31 października, w Kielcach ze Stalą Mielec.