PGE VIVE II znów lepsze od SMS ZPRP w derbach Kielc

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z PGE VIVE II Kielce.

SMS ZPRP Kielce - PGE VIVE II Kielce 24:33 (12:21)

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Nowak, Trojanowski – Gołda 1 (1), Orłowski 2, Walczyk 1, Schabowski 2, Czarnecki 5 (1), Brzeziński 3, Krawczyk 1, Bienenda 2 (1), Leśniak 4, Pawłowski 3, Antoniak, Czaja.

PGE VIVE II: Kijewski 1, Spytek – Wołowiec, Szyc 2, Bysiak 6 (1), Kubicki 3 (1), Krawczyk, Basa 3, Matuszewski, Stępnik 4, B. Mazur, Włodarski, P. Mazur 1, Pawlik 7, Filipowicz 6.

PGE VIVE II po raz drugi w tym sezonie pokonało uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W pierwszej rundzie wygrało 31:24, w piątek dołożyło jeszcze dwie bramki.

Pierwszą połowę zawodnicy SMS ZPRP przespali i oddali ją praktycznie bez walki. W 9 minucie PGE VIVE II wygrywało 7:3, cztery minuty później gospodarze doprowadzili do wyniku 8:7, ale potem rezerwy mistrzów Polski bez problemów odbudowały przewagę. Do niecodziennej sytuacji doszło w końcówce pierwszej połowy, kiedy aż pięciu zawodników odsiadywało kary – najpierw w ciągu pół minuty trzy kary otrzymała SMS, za chwilę w ciągu 10 sekund dwie „dwuminutówki” otrzymali gracze rywali. W drugiej połowie SMS zagrała nieco waleczniej, gra się wyrównała i ta część spotkania zakończyła się remisem.