PGNiG Puchar Polski. Drużyna z PGNiG Superligi za mocna dla SMS ZPRP Kielce

Archiwum
W meczu 1/8 PGNiG Pucharu Polski piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z Energą MKS Kalisz.

SMS ZPRP Kielce - Energa MKS Kalisz 28:40 (12:23)
SMS ZPRP: Poźniak, Jastrzębski - Rybarczyk 2, Wasiak 2 (2), Wierzbicki 1, Będzikowski 3, Makuła 1, Wiaderny 1 (1), Świt, Antolak 4, Michałowicz 3, Jarosz 6, Stempin 3, Kotliński 1, Grzybowski 1.
Energa MKS: Krekora, Zakreta - Krępa 5, Tomczak 3, Kamyszek 4, Kus 1, Drej 10 (3), Wróbel 6, Szpera 1, K. Pilitowski 4, Bekisz 3 (1), Makowiejew 3.

Mimo że ósma obecnie drużyna PGNiG Superligi przyjechała do Kielc w tylko 12-osobowym składzie, to i tak znalazło się w nim pięciu zawodników, którzy grali w reprezentacji Polski (Łukasz Zakreta, Bartłomiej Tomczak, Mateusz Kus, Marek Szpera, Stanisław Makowiejew - Tomczak i Kus to byli zawodnicy Vive Kielce). Konfrontacja z takimi rywalami była na pewno świetną lekcją dla młodych zawodników SMS.

Pierwsze kilkanaście minut spotkania było wyrównane. W 8 minucie gospodarze prowadzili 5:4, a od remisu 6:6 w 11 minucie drużyna z Kalisza zdobyła pięć bramek z rzędu i przejęła kontrolę nad wynikiem.