Piaskowianka lepsza od Partyzanta w powiatowych derbach

Kamil Markiewicz
archiwum Piaskowianki Piaski
W sobotę, w Wodzisławiu odbył się zaległy mecz jedenastej kolejki drugiej grupy klasy A, w którym miejscowy Partyzant podejmował Piaskowiankę Piaski. Goście wygrali 2:0. Gole strzelili Przemysław Butenko w 50 i Sebastian Baran w 80 minucie.

- Był to trudny mecz, rozgrywany w ciężkich warunkach. Pierwsza połowa była wyrównana. Po przerwie przejęliśmy inicjatywę. Naszą przewagę udokumentowaliśmy zdobyciem dwóch bramek - mówił Mirosław Pietrasiewicz, asystent trenera Piaskowianki.

Na półmetku rozgrywek Piaskowianka zajmuje pierwsze miejsce w tabeli - 27 punktów. Drugi jest Dąb - 24 punkty, Wierna II plasuje się na czwartym miejscu - 18 punktów, Nida Oksa zajmuje miejsce siódme - 13 punktów, Partyzant dziesiąte - 11 punktów, Nida Sobków jedenaste - 9 punktów, a Zryw Skroniów dwunaste - 7 punktów.