Pięć krążków UKS Relaks Skarżysko-Kamienna w Pucharze Europy

(pst)
Medalowy team skarżyskiego Relaksu, od lewej: Łukasz Łoboda, Katarzyna Wrona, Daria Gruszka, trener Piotr Lubecki, Roksana Dargiel oraz Anna Płusa. Oni stawali na podium Pucharu Europy WAKO w Krynicy-Zdroju. archiwum klubowe
Reprezentanci UKS Relaks Skarżysko-Kamienna zanotowali udany występ w Pucharze Europy WAKO w Krynicy-Zdroju. Przywieźli stamtąd pięć medali.

Wszyscy podopieczni trenera Piotra Lubeckiego sięgnęli po medale. Na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Gruszka. Walczyła w kategorii wagowej do 52 kilogramów juniorek młodszych. Pewnie pokonała Słowaczkę Oliwię Kaczor (Sparta Kurov), nokautując ją w drugiej rundzie. To kolejny sukces młodej zawodniczki Relaksu. Gruszka dopiero zaczyna rywalizację w tego typu imprezach. Bardziej zaprawiona w bojach jest Roksana Dargiel, która ma już na koncie medale mistrzostw kraju z ubiegłego roku. Ona również zajęła pierwszą lokatę - w kategorii do 56 kg juniorek młodszych.

Srebrny medal pucharu wywalczyła Anna Płusa w kategorii do 60 kg juniorek. W finałowym starciu uległa Czeszce Dominice Filec 1:2 na punkty. Także drugie miejsce na krynickim ringu osiągnął Łukasz Łoboda, notabene "rodzynek" w żeńskim towarzystwie Relaksu. On uległ na punkty (1:2) Robertowi Soboniowi (SK Kickboxing Kielce).

Uplasował się na drugiej pozycji w wadze do 54 kg juniorów starszych.

W półfinale kategorii do 55 kg juniorek odpadła Katarzyna Wrona. Uległa Słowaczce Alicy Marnicovej 0:3 na punkty, ale jak mówi trener Lubecki, pokazała się z dobrej strony. Kolejne zawody jego team czekają 22-24 maja w Legnicy. Będą to Mistrzostwa Polski K-1.