Piękny prezent na urodziny! Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Chambery Savoie 31:24! (video)

Z Chambery Paweł KOTWICA [email protected]
Ł. Zarzycki
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali na wyjeździe Chambery Savoie 31:24 i praktycznie są w drugiej rundzie Ligi Mistrzów!

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Tylko kataklizm pozbawiłby piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce awansu do 1/8 Ligi Mistrzów. W czwartek w pięknym stylu pokonali po raz drugi Chambery Savoie.

Chambery Savoie HB - Vive Targi Kielce 24:31 (15:14)

Vive Targi: Kubiszewski (23), Kotliński - Grabarczyk 2, Krieger, Podsiadło 2, Kuchczyński 2, Jurasik 3, Jachlewski 1, Piwko, Stojković 5 (3), Gliński, Żółtak, Knudsen 5 (3), Rosiński 7, Konitz 2, Nat 2.
Chambery: Dumoulin (21) - Busselier 3, Barachet 1, Csaszar, Nocar 2, Roine 6, Gille 1, Capella 1, Calandre 2, N'diaye 1, Paty, Detrez 3, Joli 4 (4).

Karne. Chambery: 4/4. Vive Targi: 7/6 (rzut Stojkovicia obronił Dumoulin). Kary. Chambery: 10 min (Barachet 4, Roine, Gille, N'diaye po 2). Vive Targi: 14 min (Podsiadło, Rosiński po 4, Stojković, Żółtak, Grabarczyk po 2). Sędziowali: V. Horacek, J. Novotny (Czechy). Widzów: 3200.

Przebieg: 4:0, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 9:5, 9:6, 10:5, 10:7, 11:7, 11:9, 12:9, 12:10, 13:10, 13:11, 14:11, 14:12, 15:12, 15:14; 15:17, 19:17, 19:19, 20:19, 20:20, 21:20, 21:22, 22:22, 22:26, 23:26, 23:29, 24:29, 24:31.
Nasz zespół zaczął zbyt nerwowo, nie wykorzystywaliśmy okazji do zdobycia goli, a Francuzi nie mieli tego problemu i w 5 minucie prowadzili 4:0. Potem mistrzowie Polski nieco uporządkowali grę, przy nieskuteczności Rastko Stojkovicia i Mariusza Jurasika trafiał po indywidualnych akcjach w środku boiska Tomasz Rosiński, dobrze w bramce spisywał się Marek Kubiszewski (Marcusowi Cleverly'emu na porannym treningu pogłębiła się kontuzja mięśnia nogi) i kielczanie uparcie gonili. Nasi zawodnicy, w odróżnieniu od meczu w Kielcach, mieli problemy z kołowym Gregoire Detrezem, lewym rozgrywającym Bertrandem Roine i lewoskrzydłowym Laurentem Busselierem.

W drugiej połowie nasz zespół zagrał jednak znakomicie w obronie (świetnie bronił Kubiszewski) i bardzo skutecznie w ataku. Od stanu 22:22 w 49 minucie nasi zawodnicy zdobyli cztery bramki z rzędu i od tego momentu praktycznie kontrolowali sytuację, grając spokojnie, rozważnie i kończąc pewne sytuacje.

Nasi zawodnicy zrobili piękny prezent swojemu trenerowi Bogdanowi Wencie, który w czwartek obchodził 48 urodziny. Pozostałe mecze grupy B w sobotę i niedzielę, ale rywalom zostały tylko teoretyczne szanse na wypchnięcie Vive Targi poza premiowaną awansem czołową czwórkę.