Reprezentacja Polski do 21 lat w piłce ręcznej wygrała międzynarodowy turniej w Hali Legionów. Było dużo kieleckich akcetów

Dorota Kułaga
Reprezentacja Polski juniorów prowadzona przez trenera Rafała Bernackiego z Kielc odniosła drugie zwycięstwo w ramach towarzyskiego turnieju, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w Hali Legionów w Kielcach. Biało-Czerwoni pokonali Austrię 29:24 i dzięki temu triumfowali w tej imprezie.

Polska wygrała międzynarodowy turniej w Hali Legionów

Polska – Austria 29:24 (13:10)
Polska: Drożdż, Wysocki – Rybaczyk 2, Jaworski 1, Wasiak 3, Wierzbicki, Wielgucki 2, Wrona 4, Koc, Żyszkiewicz 4, Luksa 1, Szabat 1, Pepliński, Lewczyk 2, Sładkowski 3, Rodak 4, Mielczarski 2.

Międzynarodowy towarzyski turniej w kategorii juniorów do lat 21 odbywał się w Hali Legionów od piątku. Pierwszego dnia rywalizacji Polacy pokonali Norwegię 33:29, w sobotę Austria pokonała Norwegię 29:25 i dlatego stawką niedzielnego pojedynku było pierwsze miejsce w turnieju.

Zobacz zdjęcia z meczu

Tym razem z wysokości trybun mecz obejrzał bramkarz Industrii Kielce Nikodem Błażejewski. Świetnie w polskiej bramce spisywał się Daniel Drożdż, który popisał się wieloma interwencjami. Biało-Czerwoni ostatecznie wygrali 29:24, mimo że w drugiej połowie, w 45 minucie, prowadzili już nawet 24:15.

Tym razem z trybun mecz obejrzał Nikodem Błażejewski z Industrii Kielce.
Tym razem z trybun mecz obejrzał Nikodem Błażejewski z Industrii Kielce. Dorota Kułaga

Trzy bramki w meczu z Austrią rzucił grający obecnie w Hiszpanii Patryk Wasiak, któremu z trybun kibicowali rodzice Katarzyna i Radosław Wasiak.

Patryk Wasiak z rodzicami - Katarzyną i Radosławem.
Patryk Wasiak z rodzicami - Katarzyną i Radosławem. Dorota Kułaga

- W drugiej połowie kontrolowaliśmy mecz. Cieszą udane występy przeciwko uznanym europejskim zespołom. Norwegia to 7. drużyna Europy, Austria wygrała rozgrywki w dywizji B. Teraz czekają nas dużo trudniejsze mecze, w marcu zagramy z reprezentacjami B Szwecji i Norwegii. Poprzeczka będzie bardzo wysoko, ale takie mamy założenia. Chcemy grać z mocnymi ekipami, żeby się rozwijać

– mówił po meczu trener reprezentacji Polski juniorów Rafał Bernacki.

Jeśli chodzi o kieleckie akcenty w reprezentacji Polski juniorów, to trenerem głównym jest Rafał Bernacki, fizjoterapeutą Łukasz Adamczyk - na co dzień obaj pracują w SMS ZPRP Kielce, a trenerem bramkarzy Marek Kubiszewski - były bramkarz zespołu Vive Targi Kielce. Zawodnikami są kielczanie - wspomniany Patryk Wasiak (kapitan zespołu) i Nikodem Błażejewski.

Kieleckie powiązania mają również Franciszek Wierzbicki, Filip Wrona, Szymon Koc, Filip Rybarczyk - absolwenci SMS ZPRP Kielce oraz Piotr Mielczarski, Marcin Pepliński, Mikołaj Rodak, Kacper Aksamit, Jakub Luksa, Jacek Fajfer, Daniel Drożdż, którzy są aktualnymi uczniami SMS ZPRP Kielce.