Piesze pielgrzymki diecezji kieleckiej i sandomierskiej na Jasną Górę w tym roku w formie sztafety. Trwają zapisy [WIDEO, ZDJĘCIA]

dor
- Zmieni się formuła - pielgrzymka będzie w formie sztafety, w każdej będzie uczestniczyło do 50 osób. -Trzynaście grup będzie szło etapami, ponieważ tym razem nie będzie noclegów - wyjaśnia ksiądz Grzegorz Stachura, ojciec duchowny kieleckiej pielgrzymki. Fot. Dorota Kułaga
Z powodu epidemii koronawirusa 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w formie sztafety. Podobnie jest w przypadku diecezji sandomierskiej.

W tym roku powodu epidemii koronawirusa będą różne obostrzenia. Będą realizowane wytyczne przekazane przez przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Zmieni się formuła - pielgrzymka będzie w formie sztafety, w każdej będzie uczestniczyło do 50 osób. -Trzynaście grup będzie szło etapami, ponieważ tym razem nie będzie noclegów - wyjaśnia ksiądz Grzegorz Stachura, ojciec duchowny kieleckiej pielgrzymki.

Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek, 6 lipca, o godzinie 19.00 poprzez stronę internetową pielgrzymki. – Wprowadzamy ograniczenia wiekowe od 18 do 65 roku życia. Wszystkich pozostałych prosimy o to, żeby włączyli się w grupę duchową - dodaje ksiądz Grzegorz Stachura.

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie przebiegać pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”. Rozpocznie się 6 sierpnia w Wiślicy, skąd pątnicy udadzą się do Buska-Zdroju. Tam będzie sprawowana msza święta, po której na szlak wyjdzie kolejna grupa.

Pielgrzymkę w formie sztafety wybrała również diecezja sandomierska, o czym poinformował nas ksiądz Tomasz Lis, rzecznik diecezji. Pątnicy wyruszą 4 sierpnia z Sandomierza, 12 sierpnia wejdą na Jasną Górę. Będzie tam im towarzyszył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

8c4eeb91-52e6-b8f2-94a4-aa2dd13eb7fd,7195ee69-1735-2e81-98df-e51165dd4698

Wideo

Dodaj ogłoszenie