Piłka nożna. Star Starachowice prowadził, ale stracił zwycięstwo w ostatnich minutach meczu z Avią Świdnik. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Star przegrał z Avią Świdnik po golach w ostatnich minutach meczu.
Star przegrał z Avią Świdnik po golach w ostatnich minutach meczu. Marcin Słoka
Star Starachowice przegrał z Avią Świdnik 1:2 w meczu dziesiątej kolejki III Ligi. Podopieczni Tadeusza Krawca objęli prowadzenie w 50 minucie, ale dublet Adriana Paluchowskiego pozwolił gościom odwrócić losy spotkania. "Jesteśmy smutni, bo w kluczowych momentach zabrakło nam koncentracji" - mówił trener Staru.

Dublet Paluchowskiego pozbawił Star trzech punktów

Star Starachowice – Avia Świdnik 1-2 (0-0)
Bramki: Michał Wcisło 50’ - Adrian Paluchowski 79’ 85’
Star: Lipiec – Majdanewycz (87’ Palonek), Bracik, Jagiełło, Styczyński (81’ Zając)– Duda, Kośmider (61’ Handzlik), Puton, Wcisło, Mikos (61’ Kot) – Śliwiński
Avia: Grabowski – Zagórski, Kursa, Dobrzyński, Rozmus, Kalinowski (46' Zając), Kafel (82' Bielka), Popiołek (71' Akhmedov), Małecki, Rak (55' Białek), Paluchowski.
Żółte kartki: Mikos

Nic nie wskazywało na to, że Avia wyjedzie ze Starachowic z trzema punktami. Prowadziliśmy, ale zabrakło nam konsekwencji w grze defensywnej, ale też doceniamy indywidualne umiejętności zawodników gości. Zabrakło koncentracji, aby dowieźć zwycięstwo do końca. Jesteśmy smutni po tym spotkaniu, ale Avia była po prostu dzisiaj skuteczniejsza

- mówił po meczu trener, Tadeusz Krawiec.

Zobacz zdjęcia z meczu

Mecz od początku był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie mogła przechylić szali na swoją korzyść. W pierwszej części meczu drugą żółtą kartką został ukarany szkoleniowiec Avii, Łukasz Mierzejewski i resztę spotkania oglądał z perspektywy trybun. Po wyjściu z szatni kapitalnego gola z dystansu strzelił Michał Wcisło i umieścił piłkę w samym okienku bramki. Goście ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w 79 minucie. Znakomicie w polu karnym odnalazł się Paluchowski i z bliska doprowadził do wyrównania. W 85 minucie, snajper ze Świdnika zaliczył swoje drugie trafienie, gdzie dobił piłkę sparowaną przez bramkarza i wysunął gości na prowadzenie. Zespół Tadeusza Krawca miał sytuacje, aby doprowadzić do wyrównania, ale to Avia wywiozła ze Starachowic komplet punktów.