Piłka ręczna. Daleki wyjazd, grad bramek i porażka SMS ZPRP I Kielce z KPR Autoinwest Żukowo w Lidze Centralnej

Wojciech Buras
Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce wrócili z Żukowa bez punktów.
Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce wrócili z Żukowa bez punktów. Wojciech Buras
Piłkarze ręczni SMS ZPRP I Kielce przegrali z KPR Autoinwest Żukowo 36:40 w meczu 9. kolejki Ligi Centralnej. Zawodnicy prowadzeni przez Radosława Wasiaka na początku drugiej połowy spotkania uzyskali trzybramkową przewagę, ale przeciwnik zdołał odrobić straty. W efekcie kielczanie wrócili z dalekiego wyjazdu z Pomorza bez punktów. Świetne zawody rozegrał Marcin Pepliński, zdobywając dla swojej drużyny 14 goli.

Porażka SMS

KPR Autoinwest Żukowo - SMS ZPRP I Kielce 40:36 (19:18)
SMS: Popielecki, Sowiak, Drożdż - Luksa, Wywrot 1, Aksamit 4, Mielczarski 5, Cacak 5, Korus, Olczyk 2, Burzyński 2, Rodak, Pepliński 14, Markowski, Fajfer 3, Sowiak.

Kielczanie pojechali do Żukowa z passą czterech zwycięstw z rzędu w Lidze Centralnej. W minionej kolejce pokonali u siebie MKS Wieluń 37:29. Gospodarze sobotniego starcia to drużyna środka tabeli, która miała przed tą serią spotkań na swoim koncie 12 punktów.

Lepiej w mecz weszli zawodnicy z Pomorza. W 10 minucie uzyskali przewagę 9:6. Podopieczni Radosława Wasiaka gonili wynik przez całą pierwszą połowę i udało im się doprowadzić do remisu 17:17 w 28 minucie spotkania. Ostatecznie to gospodarze prowadzili do przerwy różnicą jednej bramki.

Druga odsłona zaczęła się od serii trafień szczypiornistów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Kielczanie bardzo szybko po wyjściu z szatni zdobyli trzybramkową zaliczkę. Ostatnie 20 minut spotkania to jednak spora przewaga gospodarzy. W 48 minucie prowadzili 31:27 i już do końca nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Mecz stał pod znakiem ofensywy. Kibice zobaczyli w nim aż 76 goli.

Najwięcej bramek dla drużyny z Kielc rzucił Marcin Pepliński - 14.

- Prowadziliśmy trzema bramkami, ale niestety wszystko roztrwoniliśmy. Drużyna z Żukowa wykorzystała swoją przewagę fizyczną i dobrą grę jeden na jeden. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Wygrali zasłużenie. Ciężki teren, ale takiego meczu też się spodziewaliśmy. Doszła do tego daleka podróż. Spotkania wyjazdowe będą dużym wyzwaniem dla naszego młodego zespołu. 76 bramek w meczu? Sporo, ale obie ekipy postawiły na szybką, ofensywną piłkę ręczną - powiedział Radosław Wasiak, trener SMS ZPRP I Kielce.

W następnej kolejce kielczanie znów zagrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie MKS Nielba Wągrowiec. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 listopada, o godzinie 18.